• Hviezdoslavov Kubín - okresné kolo

• Blahoželáme Barbore zo 7.A  k 1. miestu  v okresnom kole  prednese prózy  recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín.

Barbora  postupuje do ďalšieho kola a bude našu školu reprezentovať v krajskom kole.

Držíme jej palce a želáme veľa šťastia.

• Šaliansky Maťko Jozefa Cígera Hronského

• Dňa 20.1.2022 sa v našej škole uskutočnilo okresné kolo súťaže v prednese povestí Šaliansky Maťko Jozefa Cígera Hronského.

Organizátorom okresného kola tejto prestížnej recitačnej súťaže bola naša Spojená škola sv. Uršule.

Našu školu reprezentovala Greta z 5.A triedy a David zo 6.A. triedy.

Súťažiacim ďakujeme za reprezentáciu a Davidovi gratulujeme ku 2. miestu.

• Školské kolo súťaže Biblická olympiáda

• Dňa 18. 1. 2022 sa u nás uskutočnilo školské kolo súťaže Biblická olympiáda.

Tohtoročnou témou boli: Kniha Jozue, Kniha Tobiáš a Kniha Skutky apoštolov.

Suťaže sa zúčastnili družstvá žiakov základnej školy a aj družstvá žiakov gymnázia. Výsledky boli veľmi vyrovnané, žiaci venovali veľa svojho voľného času čítaním Svätého písma.

Na treťom mieste v kategórii základných škôl sa umiestnilo družstvo chlapcov zo 6.A  - Silvio, Jaroslav  a Samuel. Druhé miesto získalo družstvo chlapcov z 5.A - Teodor, Pavol a Samuel. Prvé miesto zíslkali žiaci 9.A  -  Anna, Matej a Peter.

Všetkým súťažiacim ďakujeme, výhercom blahoželáme a deviatakom držíme pace v ďalšom kole.

• Zápis do 1.ročníka ZŠ

• Milí rodičia predškolákov!

Termín zápisu : 01. - 14.4.2022

Ku Zápisu do 1.ročníka ZŠ je potrebné vyplniť elektronickú prihlášku

Zápis bude  organizovaný v dvoch krokoch:

1. Podanie elektronickej prihlášky (dostupná od 1.apríla  2022)

2. Pohovor s dieťaťom - osobne

Zapisujú sa všetky deti narodené do 31.8.2016 (vrátane), ktoré sú v šk. roku 2021/22 zaradené

na predprimárne vzdelávanie.

Viac informácií nájdete TU alebo píšte na mail: tatiana.ivicova@ursula.sk

• Duchovná obnova pre šiestakov

• 25.3. 2022 bola  zorganizovaná duchovná obnova pre šiesty ročník. Duchovnú službu, prednášku, sviatosť zmierenia a svätú omšu nám sprostredkoval p. Silvester, OFM. Do práce v skupinách boli zapojení animátori z Gymnázia ( Miriam, Daniel, Ella).

Duchovný program začal príhovorom p. Silvestra na tému Boh čaká na ľudské „ áno“. Po prednáške boli žiaci rozdelení do skupín . Každý v skupine dostal pracovný list, ktorý pomocou animátorov vypracoval. Tieto listy boli pred sv. omšou položené  ako obetný dar pred oltár. Žiaci mohli pristúpiť k sviatosti zmierenia  a v kostole sa spoločne modlili krížovú cestu. Duchovná obnova bola ukončená sv. omšou a udelením záverečného požehnania so získaním plnomocných odpustkov k sviatku Zvestovania Pána.

• Krížová cesta

• V stredu 23.3. o 16. 30 sa žiaci, študenti, súrodenci, rodičia, pedagógovia Gymnázia a Základnej školy zúčastnili pobožnosti krížovej cesty na bratislavskej Kalvárii. Týmto gestom sme sa chceli zjednotiť a spoločne kráčať s Ježišom na Jeho bolestnej ceste, aby sme mali účasť na milostiach utrpenia, bolesti, smrti a nádeje vzkrieseného Krista.

• Hviezdoslavov Kubín 2022

• V utorok 15.marca 2022 sa uskutočnilo školské kolo súťaže v umeleckom prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín.

Umiestnenie: I.kategória (7 - 10 rokov)

Poézia:

1.miesto: Halina

2.miesto: Salome

3.miesto: Amélia, Alisa

Próza:

1.miesto: Daniel

2.miesto: Klára

3.miesto: Hana

II. kategória  (5.- 6. ročník)

Próza:

1. miesto: Maxim Striško  (6.A)

2. miesto: Greta Gajdošová, Miriam *Pankúchová    (5.A)

3. miesto: Pavol Vlasák  (5.A)

Poézia:

1. miesto: Michal Škriečka   (6.A)

2.miesto: Nina Jakubová  (5.A)

3. miesto: Laura Kyseľ   (6.A)

III. kategória (7. - 9. ročník)

1. miesto: Barbora Krivošíková - próza  (7.A)

2. miesto: Matúš Tisovský - poézia (7..A)

3. miesto: Margaréta Rojíková, Alexandra Tokošová - poézia  (7.A)

Víťazi postupujú do ďalšieho kola. Všetkým súťažiacim srdečne blahoželáme a postupujúcim víťazom držíme palce.

• Pôstne výzvy našich žiakov

• V tomto období pôstu sme pozvaní plniť rôzne výzvy, aby sme spoločne kráčali pôstnou cestou s Ježišom. Žiaci sa zapájali do viacerých úloh samostatne, v triedach alebo v družine. Napríklad modlitba krížovej cesty, budovať priateľstvá, pracovať ticho na hodinách, potešiť druhého, telesný rozvoj (kliky, brušáky, drepy), modlitba na hodinách a iné.

Sami sa presvedčte ako sa žiakom darilo: FOTO.

Povzbudzujeme Vás k vytrvalosti pri plnení ďalších pôstnych úloh, ktoré sú ešte pred nami.

• Týždeň radosti: Vyhodnotenie

• Deň vyhodnotenia aktivít Týždňa radosti prišiel a tým dňom bol 10.marec 2022.

Dnes sa žiaci dozvedeli kto získal 1.miesto za plnenie úloh v jednotlivých dňoch Týždňa radosti.

Vyhodnocovanie bolo náročné, lebo všetci žiaci sa snažili. Nakoniec rozhodla výzdoba tried a stotinky percent.

Ste zvedaví kto vyhral?

1. miesto získali žiaci 1.B, 4.A a 4.B

2. miesto patrí žiakom z tried 1.A, 2.A, 2.B, 3.A a 3.B

Za svoju snahu získali všetci žiaci náramok so smajlíkmi. A za prvé miesto bola ako odmena PIZZA. Ako im chutilo si môžete pozrieť vo fotogalérii.

• Sme pozvaní k pôstnym výzvam

• Popolcovou stredou sme vošli do pôstneho obdobia. Preto žiakov prvého a druhého stupňa pozývame kráčať pôstnou cestou s Ježišom .

Počas celého pôstu sú pripravené výzvy (úlohy), pri ktorých si potrénujete pevnú vôľu, trpezlivosť, dobrotu srdca, aby sme sa pripravili na sviatky Kristovho zmŕtvychvstania. Ak splníš danú úlohu, môžeš si nalepiť papierový kamienok na plagát, ktorý je umiestnený na paneli na prvom  poschodí.