• Testovanie - záujem

• Milí rodičia!

Dňa 23.8.2021 bol spustený dotazník ohľadom záujmu o kloktacie PCR testy a o sadu antigénových domácich testov.

Svoj záujem môžete vyjadriť do 25.8.2021 do 18:00h.

Testovanie je DOBROVOĽNÉ. Nie je podmienkou nástupu do školy.

Bližšie informácie boli poslané mailom.

Vopred Vám ďakujeme za spoluprácu.

Vedenie Spojenej školy sv. Uršule

• Úradné hodiny počas prázdnin

• Milí rodičia!

Od 1.7.2021 do 31.8.2021 sú letné prázdniny.

Úradné náležitosti možno žiadať

každú stredu v čase od 8:00 hod. do 12:00 hod.

Prosíme, zvoňte na zvonček "sekretariát" na Nedbalovej 4.

V prípade, že máte záujem o osobné stretnutie je potrebné sa vopred dohodnúť telefonicky - 0948 544 327 alebo mailom: katarina.levakova@ursula.sk (tajomníčka školy) alebo riaditel@ursula.sk (riaditeľka školy).

Prajeme Vám požehnaný čas letných prázdnin.

• Mačka vo vreci

• Obchod so spoločenskými hrami iHRYsko mal iniciatívu „mačka vo vreci“, v rámci ktorej bola možnosť darovať spoločenské hry vybraným škôlkam a školám. Darcovia vybrali komu hry poputujú a z nových hier sa môže tešiť I. oddelenie v ŠKD, MŠ a 2.A. Darcom ĎAKUJEME.

• Biofarma

• Vynikajúci školský výlet zažila 1.A, 1.B a 2.A na Biofarme v Stupave 22.6.2021. Žiaci si do sýtosti užili hladkanie zvierat, niektorí odvážlivci ich kŕmili z dlane a všetci sa dozvedeli od farmára veľa zaujímavosti o zvieratkách. Jazda na koči zožala najväčší úspech a po výbornom obede sa žiaci ešte stihli zahrať na ihrisku a rozlúčiť so zvieratkami.

FOTO 1. A a 1.B

FOTO 2.A

• Základy podnikania v 7.A

• V školskom roku 2020/2021 sa žiaci 7.A v rámci občianskej náuky zapojili do programu Základy podnikania, ktorý zastrešuje vzdelávacia organizácia Junior Achievement Slovensko. Vzhľadom k zložitej situácii prikročili k realizácii projektu až po návrate do škôl koncom apríla.

Celý program bol zameraný na rozvoj finančnej gramotnosti a tímovej práce. Postupne sa žiaci zoznamovali s jednotlivými oblasťami ako podnikanie, menežment, marketing a pod.

Na záver dostali certifikáty o absolvovaní programu.

• Prijímacie pohovory do SZUŠ

• Súkromná základná umelecká škola

Osloboditeľská 27, Bratislava

Vás srdečne pozýva na

prijímacie skúšky,

ktoré sa uskutočnia v

Spojenej škole sv. Uršule

(budova ZŠ, 2. poschodie vľavo),

2. 6. 2021 (streda) a 10. 6. 2021 (štvrtok)

od 14:00 hod. do 17:30 hod.

Požiadavky na prijímacie skúšky:

Hudobný odbor: zaspievať ľudovú pieseň

Výtvarný odbor: priniesť 1 kresbu a 1 maľbu

Tanečný odbor: improvizovaný tanec na reprodukovanú hudbu

Literárno-dramatický odbor: zarecitovať spamäti krátku

ukážku poézie alebo prózy

bližšie informácie nájdete na

www.szusba.sk

• Informatika s Emilom

• Naši tretiaci sa v poslednom čase veľmi tešia na informatiku. Majú nového kamaráta - Emila. Emil je unikátna metóda vyučovania informatiky. Rozvíja informatické myslenie, analytické uvažovanie a programovanie ako nový nástroj na poznávanie.

• Prezenčné vyučovanie 1.stupeň

• Milí rodičia!

Na základe Rozhodnutie ministra školstva zo dňa 8.4.2021 (https://www.minedu.sk/data/att/19211.pdf) sa obnovuje vyučovanie pre všetky deti 1. – 4.ročníka ZŠ od 12.4.2021.

Podmienkou nástupu dieťaťa do školy je negatívny antigénový/PCR test rodiča dieťaťa s negatívnym výsledkom (nie starší ako 7 dní) alebo doložiť Potvrdenie o výnimke od ošetrujúceho lekára alebo Potvrdenie o prekonaní COVID-19 (nie staršie ako 3 mesiace) alebo Potvrdenie o očkovaní druhou dávkou – 14 dní od podania druhej dávky. Test je momentálne potrebné absolvovať vo vlastnej réžii.

Potrebné je čo najskôr nahlásiť svoje dieťa na obed mailom (zdena.kuzdova@ursula.sk) alebo telefonicky (02/5443 2804).

Bližšie informácie ku vyučovaniu boli poslané prostredníctvom mailu aj správy na Edupage dňa 9.4.2021. Rovanko sú zverejnené v sekcii Informácie rodičom - dostupné po prihlásení.

V prípade akýchkoľvek otázokmôžete písať na mail: tatiana.ivicova@ursula.sk

Prajeme Vám požehnané dni.

Vedenie Spojenej školy sv. Uršule

• Projekty AJ

• V apríli sme na hodinách AJ robili rôzne malé či veľké projekty. Napríklad štvrtáci vytvárali Alvinove oblečenie a rozprávali sa o tom. Tretiaci robili veľký projekt o sebe, kde napísali všetko, čo sa doteraz naučili. V 4.B sme robili projekt o jedle - rozprávali sme sa o tom, čo nám chutí, čo nie, čo je zdravé a čo nie. V 3.A sme robili miniprojekt o sebe, kde sme sa pochválili s tým, čo dokážeme.

• 1.apríla 2021 začínajú VEĽKONOČNÉ PRÁZDNINY!

Posledný deň vyučovania pred prázdninami je streda 31.marca 2021.

Veľkonočné prázdniny trvajú od 1.4.2019 do 6.4.2021.

Začiatok vyučovania po prázdninách je v stredu 7.apríla 2021.

Všetkým žiakom a ich rodinám prajeme požehnané sviatky!