• Konzultačný triedny aktív

• Milí rodičia,

pozývame Vás na konzultačné triedne aktívy,

ktoré sa uskutočnia

v pondelok 28.novembra 2022

1.stupeň od 16:30h.

2. stupeň od 17:00 h.

Triedne aktívy začnú spoločným stretnutím v kmeňových učebniach v hore uvedenom čase.

V snahe  šetriť a efektívne narábať s Vaším časom Vás prosíme, aby ste sa na konzultáciu zapísali        do časového harmonogramu, ktorý bude zverejnený vo Vašom edupage konte od 22.11.2022 od 8:00h.

Tešíme sa na Vás!

• Pátračka s Jánom

• Dňa 22.11.2022 nám Galéria mesta Bratislavy ponúkala zaujímavú aktivitu s názvom Pátračka s Jánom. Pátračky sa zúčastnili triedy 3.A a 2.B. Žiaci mali urobiť rôzne bádateľské aktivity, prostredníctvom ktorých sa dozvedeli o exponátoch v Galérii. FOTO

• Deň so svätými

• V utorok, 2.11.2022, na sviatok všetkých svätých sa niektorí svätí prišli pozrieť aj na naše vyučovanie a neskôr do ŠKD.

Títo svätí boli naši žiaci, ktorí si doma spoločne s rodičmi pripravili nielen informácie o svätom, ktorého si vybrali, ale sa zaň v tento deň aj prezliekli. Takto sa v škole stretlo toľko svätých a blahoslavených, že to bolo akoby sme boli v nebi.

Prvá časť spoločného programu bola v telocvični, kde sme si vyskúšali, čo všetko vieme o niektorých svätých. A za snahu pripraviť si čo najvernejšie alebo najkreatívnejšie oblečenie vybraného svätého boli niektorí žiaci odmenení.

Druhá časť programu bola v ŠKD kde si deti/svätí skúsili ako vedia spolupracovať. V skupinkách plnili úlohy na školskom dvore, ktoré preverili nielen ich vedomosti, ale aj pohybové zručnosti.

Cieľom celého dňa bolo, aby sme spoločne oslávili všetkých svätých, pripomenuli si ich životné príbehy a tiež sa chceli stať svätými.

• Slávnosť prijatia prvákov do uršulínskej rodiny

• Dňa 25.10.2022 sa boli naši prváci slávnostne prijatí do uršulínskej rodiny.

Predtým však museli preukázať v týchto úlohách, že sú toho hodní:

• zaspievať uršulínsku hymnu
            • zarecitovali báseň
            • zaspievať pieseň aj s tančekom
            • poskladať puzzle so znakom Serviam a obrázkom sv. Uršule
            • upratať svoje oblečenie

Všetky úlohy splnili veľmi dobre a dokázali, že sú šikovní prváci a zaslúžia si byť prijatí do uršulínskej rodiny.

Pani riaditeľka slávnostne odovzdala každému prvákovi kravatu a každej prváčke štólu so znakom Serviam. Okrem toho dostal každý žiak aj diplom a obrázkový príbeh sv. Uršule.

Vítame prvákov našej rodine a prajeme im, aby sa im v škole darilo a naučili sa nielen písať, čítať a počítať, ale našli si tu aj dobrých kamarátov a bolo im spolu veselo.

FOTO TU