• Exkurzia v komunite Cenacolo

• V pondelok 27.6. si žiaci 6.A urobili výlet do Kráľovej pri Senci, kde navštívili komunitu Cenacolo. Po ceste vlakom a autobusom do Kráľovej pri Senci bolo treba prejsť asi 3 km do osady Včelárska Paseka, kde má táto komunita svoj dom. V dome si žiaci pozreli krátky dokument o tom, ako toto dielo vzniklo, potom nasledovali svedectvá dvoch mladých ľudí z tejto komunity a na záver návštevy si žiaci pozreli celé hospodárstvo komunity. Niektorí prišli do veľmi tesného kontaktu so zvieratkami, ktoré chlapci z Cenacola chovajú.

Nasledovala krátka návšteva expozície histórie i súčasnosti včelárstva v neďalekom skanzene.

Po úmornej ceste pešo cez pole a autobusom do Senca dobre padlo dvadsaťminútové ochladenie v Slnečnom jazere.

FOTOGALÉRIA