• Prednáška Zero Waste

• Dňa 27.3. 2023 sa žiaci 6.A zúčastnili prednášky od Petry zo Zerowaste Slovakia, ktorá rozprávala o množstve odpadu, ktorý vo svete vyprodukujeme. Aké máme možnosti vytvárať menej odpadu, že nestačí iba recyklovať, ale treba zmeniť svoj pohľad a rozmýšľanie nad vecami, ktoré kupujeme a potrebujeme. Priniesla nám ukázať svoj vlastný odpad, ktorý vyprodukovala za 3 mesiace (malá sklenená fľaška). Jej prednáška bola pre žiakov inšpiráciou a motiváciou k tomu, aby si vedeli pripraviť aktivity na oslavu Dňa Zeme, ktoré organizujú v rámci ročníkovej služby Serviam.

FOTOGALÉRIA

• Deň vody 2023 - vyhodnotenie

• Dňa 22.3.2023 bol svetový deň vody a na našej škole sa uskutočnila výtvarná súťaž s názvom: Voda - voda okolo nás. Žiaci, ktorí boli odmenení:

1.A - 1. miesto: Laura, 2. miesto: Marienka.

1. B - skupinová práca - celá trieda.

2. A - 1. miesto: Mimi, 2. miesto: Ester, 3. miesto: Lucka.

2. B - 1. miesto: Maruška, 2. miesto: Veronika, 3. miesto: Beátka.

3. B - 1. miesto: Anna, 2. miesto: Deborka, 3. miesto: Martin.

4. A - 1. miesto: Miška a Danko. 2. miesto: Miška, 3. miesto: Sabínka a Danko.

4. B - 1. miesto: Klárka, 2. miesto: Zoe, 3. miesto: Hanka, 4. miesto: Viki.

Výhercovia dostali krásne ceny, ktoré nám zasponzorovali rodičia a Ministerstvo životného prostredia. Každá trieda, ktorá sa zapojila dostala knihu do triedy. Všetkým zúčastneným ďakujeme a samozrejme aj sponzorom:).

• Vesmír očami detí 2023

• Aj v tomto školskom roku sa žiaci z I. stupňa zapojili do výtvarnej súťaže "VESMÍR OČAMI DETÍ".Do okresného kola postúpili práce šiestich žiakov. Žiaci boli za reprezentáciu školy ocenení. Ich práce si môžete pozrieť vo fotogalérií.

• Múzeum dopravy 3.B a 2.A

• Mohli sme si obzrieť zblízka aj vyskúšať rôzne stroje či autá z minulosti a spoznali sme pravého námorníka, ktorý nám porozprával niečo o lodiach aj o tom, čo sa dá zažiť pri plavbe. FOTO

• Nová dopadová plocha

• Podarilo sa nám ju zrealizovať s finančnou podporou Nadácie VÚB v rámci projektu „Športujeme bezpečne“ i vďaka darom od rodičov i priateľov školy prostredníctvom Giving Tuesday a www.darujme.sk

Vďaka patrí aj dobrovoľníkom oteckom, ktorí ochotne pomohli pri presune materiálu.

Náš školský dvor je tak opäť bezpečnejší a aj krajší.

ĎAKUJEME

• Hmyzí dom

• Hmyz je v našej prírode nenahraditeľný, preto sme sa rozhodli s deťmi v ŠKD zostrojiť tzv. Hmyzí hotel, aby sa mohli užitočné chrobáčiky a včielky na jar nasťahovať aj k nám na školský dvor. FOTO

• Kurz korčuľovania