• Medovníčky

• 10.12.2020 žiaci 2.A triedy vyrábali medovníčky. Niektoré maminky pripravili cesto pre celú triedu. Žiaci vykrojili dostatok medovníkov pre seba aj pre všetkých žiakov MŠ. Žiaci MŠ si už iba zdobili. Pani kuchárky ochotne pomohli s pečením a samozrejme, všetko prebiehalo za zvýšených hygienických opatrení.
            18.12. zo zvyšného medovníkového cesta žiaci vyrábali darčeky pre rodičov a ozdobovali medovníky, ktoré si vyrobili predchádzajúci týždeň.

• Čo si želám od Ježiška

• Aj tento rok mohli žiaci napísať, čo si prajú na Vianoce od Ježiška. Nájdete tam napísané hračky od výmyslu sveta, ale aj také vzácne dary ako je láska, zdravie, pokoj a mier na svete.

• Advent v ŠKD 2.B

• Na príchod Pána Ježiša sme sa pripravovali v ŠKD rôznymi aktivitami.
            Na adventnom kalendári sme si v 2.B každý deň otvorili jednu krabičku kde bolo predsavzatie, ktoré sme mali v ten deň splniť a malé prekvapenie. Tiež sme mali malý Betlehem, kde sme každý deň dávali jednu postavu.
            Deti vyrábali vianočné pohľadnice, do ktorých si deti napísali svoje vianočné prianie rodičom a súrodencom. Deti mali z toho radosť.

Trieda 2.B v spolupráci s 2.A pripravili v ŠKD adventnú aktivitu pre všetky deti umiestnenú na nástenke na prvom poschodí. Pán Ježiš schádzal po schodíkoch z neba na zem do jasličiek, tam si mohli každý deň prečítať predsavzatie.

• Adventné vence

• V utorok 1.12.2020 sme na rannej sv. omši posvätili adventné vence. Každá trieda ho má úplne iný a úplne nádherný. Však posúďte aj vy: FOTO

• Advent 2020

• Na prvom stupni sa vďaka adventnej príprave snažíme hlbšie a duchovnejšie očakávať Vianoce.  Prežívame toto obdobie s Božím slovom. Každý deň si nájdeme a prečítame myšlienku zo Svätého písma, ktorú si priblížime rozhovorom.  Túto myšlienku vkladáme aj do rannej modlitby a „ozdoby“ lepíme na stromček, kde môžeme postupne vidieť, ako sa približujeme k cieľu – k narodeniu Pána Ježiša.

• Átrium v advente

• V adventnom období mohli žiaci spoznať Ježiša pod viacerými menami. Predstavil sa im počas katechéz cez proroctva ako Mocný Boh, Večný Otec, Zázračný Radca, Knieža Pokoja,...

Toto sú ich predstavy o Ježišovi, ktorého spoznali: FOTO.

• Karneval svätých 2020

• Už tradične sa v novembri konal karneval svätých, aj keď trochu netradične, iba v triede. Žiaci sa už počas vyučovania s radosťou učili preoblečení za vybraných svätých. Vďaka kostýmom svojich spolužiakoch mali možnosť spoznať veľa nových svätých a niečo sa o ich živote dozvedieť. Pri súťažiach sa stretli so sv. Františkom, o ktorom zistili, že je aj patrón ekológov a ochrancov životného prostredia. Sv. Anton im pomohol nájsť stratenú sladkosť. Spoznali sv. Izidora patróna roľníkov a pri Don Boscovi sa zahrali na žonglérov. Nezabudli ani na modlitbu v kaplnke za zosnulých. Na pamiatku si vyrobili náramok s príveskom anjelika a nakreslili svätého, ku ktorému mali blízko. Samozrejme, na záver nechýbal ani tanec.

• Pôvod našich mien

• V novembri si deti v kalendári našli svoje mená Martin a Alžbeta.

Poobede si so zatajeným dychom vypočuli príbehy o svätom Martinovi, ktorý sa so žobrákom

podelil o svoj plášť, aj o Alžbete Uhorskej, ktorej sa svojou bezhraničnou láskou k chudobnému

ľudu premenilo jedlo v košíku na červené šípové ruže.

Veľké poďakovanie patrí sestre Kristíne, vďaka ktorej si deti mohli požičať zo školskej knižnice

knihu plnú krásnych príbehov a legiend VEĽKÁ KNIHA O SVÄTÝCH alebo po kom sa volám.

V decembri sa deti tešia na príbehy o Barbore, Mikulášovi aj Lucii.