• Interaktívna misijná výstava

• Október, je mesiacom, kedy si zvlášť pripomíname prácu misionárov a misionárskych dobrovoľníkov. Prácu týchto misionárov si tento týždeň chceme pripomenúť nie len modlitbou ale aj výstavou, ktorú sme inštalovali na prvom poschodí ZŠ v našej Spojenej škole sv. Uršule.

Pozývame všetkých žiakov, študentov, učiteľov a profesorov na krátku prehliadku predmetov z misií, ktoré majú pripomenúť že aj v týchto krajinách, tak odlišných od našej sa šíri radostné posolstvo Evanjelia.

• Premena školy 2021

• Počas letných mesiacov sa nám podarilo zrealizovať niekoľko zmien v našej škole.

Fotky povedia viac ako slová.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa na týchto zmenách podieľali osobne alebo v modlitbách.

• Európsky deň jazykov

• 26.9. je Európsky deň jazykov, kde po celej Európe si pripomíname bohatstvo a krásu našich jazykov. V týždni od 23.9 do 30.9 sme si aj my v našich triedach pripomenuli tento deň. Rozprávali sme sa o tom, prečo máme jazyk, čím nás obohacuje, v čom môžeme rásť. Tiež sme sa zamysleli nad tým, prečo sa učíme rôzne jazyky a ako ich môžeme využiť. Žiaci na rôznych hodinách diskutovali o jazykoch, hádali na základe videí, o aký jazyk ide, plnili úlohy, lúštili kvízy a pod. Verím, že aj takto našli motiváciu k tom, aby sa jazyky učili viac.

• Riaditeľské voľno dňa 13.septembra 2021

• Vážení rodičia, milí žiaci,

v súlade s § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov

udeľujem žiakom všetkých tried ZŠ

dňa 13.septembra 2021 (pondelok) deň voľna.

Dôvodom udelenia riaditeľského voľna v ZŠ sú realizované opatrenia a dopravné obmedzenia v rámci mesta Bratislavy v súvislosti so zabezpečením oragnizácie návštevy pápeža Františka na Slovensku a potreba zníženia mobility obyvateľov.

Vyučovanie bude obnovené dňa 14.9.2021.

Ďakujeme za pochopenie.

Mgr. Lucia Múčková, riaditeľka školy

(13.09.2021 nebudú ani krúžky a prenájmy telocviční).

• Energoland Mochovce 2.A, 2.B

• 24.9.2021 sa 2.A a 2.B zúčastnili odbornej exkurzie v Energolande v Mochovciach. Žiaci navštívili 3D kino, v ktorom si pozreli film o vzniku vesmíru a zeme a mali možnosť vyskúšať rôzne stroje na mechanickú výrobu elektriny. Najväčší zážitok si žiaci odniesli z testovania dopravných prostriedkov budúcnosti.

• Hľadá sa učiteľ Slovenska

• Milí žiaci aj rodičia,

ak by ste mali chuť nominovať svojho obľúbeného učiteľa/učiteľku, môžete to urobiť tu :)

Hľadáme učiteľa alebo učiteľku Slovenska. Po štvrtý krát sme začali hľadať učiteľa alebo učiteľku Slovenska. Pomôžte nám informovať verejnosť o aktívnych pedagógoch z celého Slovenska a úžasných veciach, ktoré robia. Ocenenie Učiteľ Slovenska si dáva za úlohu zvýšiť prestíž učiteľského povolania a motivovať súčasných a budúcich učiteľov k výkonu ich profesie na vysokej úrovni. Meníme pohľad spoločnosti na prácu učiteľov, prinášame pozitívne vzory z radov učiteľov a posilňujeme status a sebavedomie inšpiratívnych učiteľov. Učiteľov je možné nominovať do 15.10.2021, a prihlasovanie je pre nich otvorené do 31.10.2021. Viac info a možnosť nominácie, prihlásenia sa nájdete na: www.ucitelslovenska.sk

• Súťaž EnglishStar

• V júni minulého školského roku sa konala medzinárodná súťaž EnglishStar. Konečne sme sa dočkali aj výsledkov. Všetkým zúčastneným gratulujeme a tešíme sa z ich úspechov. Tu sú žiaci, ktorí dosiahli viac ako 90%:

Sekerešová Alisa, Polák Dominik, Bajtayová Johanka, Poláková Mária,

Zuzáková Veronika, Tokošová Alexandra, Pussová Paula,

Richtarčík Šimon, Dorková Dianka, Stachová Charlotta,

Winterová Hana, Dorko Cyprián, Berek Michal, Hudecová Veronika,

Fazekašová Klára, Majorošová Tamara, Začka Marko, Sadlek Michal,

Déneši Martin, Sekereš Dominik

• Učíme sa aj v lete

• Počas leta naše pani učiteľky nezaháľali, ale vybrali sa na vzdelávací kurz na Maltu, kde strávili dva týždne učením sa. Vďaka grantu Erasmus+ z národnej agentúry SAAIC sa mohli zdokonaľovať v tom, ako lepšie, kvalitnejšie či veselšie učiť predmet Anglický jazyk na prvom stupni. Veríme, že všetky svoje vedomosti zužitkujú a odovzdajú aj svojim kolegyniam.

• Triedny aktív 9.september 2021

• Milí rodičia,

pozývame Vás na triedne aktívy,

ktoré sa uskutočnia

vo štvrtok 9.septembra 2021

pre 1. ročník o 16:30h.

pre 5. ročník o 17:15 h.

pre 6. ročník o 17:15 h.

Triedne aktívy budú v kmeňových učebniach.

Na triedny aktív je potrebné prísť v rúšku.

Tešíme sa na Vás!

Program:

Stretnutie s triednymi učiteľmi v jednotlivých triedach, informácie o organizácii školského roka, voľba zástupcov tried do Rodičovskej rady.

Vzhľadom na odporúčanie MŠ SR, RÚVZ a súčasné opatrenia Vás žiadame, aby ste sa zúčastnili triedneho aktívu len v jednej triede. Stretnutie bude v triede len s triednym učiteľom. Prosíme Vás, aby ste nenavštevovali viaceré triedy ani iných učiteľov.

Termín triedneho aktívu 2. - 4.ročníka a 7. - 9.ročníka bude rodičom oznámený prostredníctvom triedneho učiteľa.

Po príchode do budovy školy je potrebné použiť dezinfekciu, ihneď ísť do triedy a po skončení triedneho aktívu odísť čo najskôr z budovy školy. Prosíme Vás, aby ste na chodbách nevytvárali diskusné skupiny.

• Sekcia Informácie rodičom

• Milí rodičia!

Dávame Vám dopozornosti sekciu INFORMÁCIE RODIČOM.

V tejto sekcii sa budeme snažiť aktualizovať podrobné informácie k výchovno - vzdelávaciemu procesu.

Zároveň v nej nájdete aj podsekciu - Často kladené otázky.