• Slávnosť 1. svätého prijímania

• V sobotu 28.5. 2022 v jezuitskom kostole bolo prvé sväté prijímanie pre žiakov z 3.A a 3.B našej školy. Pred slávnosťou sa žiaci spolu s triednymi p. učiteľkami zúčastnili duchovnej obnovy, ktorú pripravili sestry uršulínky. Naše poďakovanie patrí aj saleziánovi don Milanovi Janákovi SDB, ktorý vysluhoval sviatosť zmierenia, obnovu krstných sľubov a slávil sväté omše. Takto žiaci duchovne pripravení po prvýkrát v sobotu prijali Pána Ježiša ako Dobrého Pastiera do svojich sŕdc. Priebeh týchto dní si môžete pozrieť:

1. deň Duchovná obnova

2. deň Duchovná obnova

2. deň Slávnosti

V obecnom dome Martineum sa konala duchovná obnova. Bola prehĺbením a zopakovaním katechéz v átriu. Počas nej žiaci pracovali v skupinách a zapájali sa do piesní. Sviatosť zmierenia bola v uršulínskom kostole. Obnova krstných sľubov bola slávená za prítomnosti rodičov alebo krstných rodičov, príbuzných a známych. Deťom bolo odovzdané biele rúcho (znak Božej lásky) a svieca (znak svetla Kristovho). Nácviky na sväté prijímanie prebiehali v jezuitskom kostole.

•

Ďalším víťazstvom žiakov 9.A triedy Petra, Mateja a Anny  je krasne 2. miesto, ktore obsadili na krajskom (diecéznom) kole Biblickej olympiády, ktorá sa konala 27.4.2022. Víťazom gratulujeme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy.

• Pikopretek

• V štvrtok 19.5.2022. sme sa zúčastnili na súťaži Pikopretek, ktorá sa konala na Železnej studienke. Súťaž je určená pre štvorčlenné tímy z 5. – 9. ročníka základných škôl a príslušných ročníkov gymnázií. Družstvá súťažia v matematických, logických a športových úlohách na viacerých stanovištiach umiestnených pozdĺž cca 3 km dlhej trasy.

Vyhodnotenie aj ocenenie víťazov je zvlášť pre každú kategóriu.

Všetkým zúčastneným ďakujeme za účasť a gratulujeme našim

piatakom, ktorí sa umiestnili na krásnom 10. mieste vo svojej katerórii 5 s počtom bodov 55,

šiestakom, ktorí sa umiestnili na krásnom 10. mieste vo svojej katerórii 6 s počtom bodov 65

• Triedny aktív s konzultáciami

• Milí rodičia,

pozývame Vás na triedne aktívy s konzultáciami,

ktoré sa uskutočnia

v pondelok 06.júna 2022.

Začiatok triedneho aktívu je v kmeňovej učebni:

1. stupeň od 16:30 h. do 18:30 h.

2. stupeň od 17:00 h. do 19:00 h.

V snahe  šetriť a efektívne narábať s Vaším časom Vás prosíme, aby ste sa na konzultáciu zapísali        do časového harmonogramu, ktorý bude zverejnený vo Vašom edupage konte od 1.6.2022 od 8:00h.

Tešíme sa na Vás!

• Deň Európy

• Dňa 9. mája sme spolu oslávili symbolické narodeniny Európy. Pri tejto príležitosti sa konalo v Starej tržnici podujatie s názvom Deň Európy. Okrem pestrého celodenného programu ste tam mohli vidieť prezentáciu krajín Európy. V mnohých stánkoch boli súťaže o rôznorodé ceny. Kto tam prišiel, neoľutoval. Nielenže sme niečo dostali, ale sme sa aj naučili veľa nových vecí. Snáď sa tam pozrieme aj o rok.

• Deň Zeme

• Pri príležitosti Dňa Zeme 22.4.2022 sa uskutočnila výtvarná súťaž. Do školského kola súťaže sa zapojili žiaci 1. a 2. stupňa ZŠ. Keďže bolo veľa nádherných prác a výber bol naozaj ťažký, tak viacero výkresov bolo ocenených.
            1. stupeň ZŠ
            1. Zojka, Dorotka
            2. Miška, Matyáš
            3. Mária, Lukas

2. stupeň ZŠ

1. Sarah

2. Ester, Greta

3. Natália

Za ceny ďakujeme Podtatranskej vodárenskej prevádzkovej spoločnosti a Ministerstvu životného prostredia.

• OBN - Objavujeme históriu a súčasnosť Bratislavy

• V stredu 23.3. 2022 sme sa spolu so žiakmi šiesteho ročníka vybrali objavovať históriu a súčasnosť Bratislavy. Spravili sme si prechádzku centrom hlavného mesta a zastavili sme sa na nábreží Dunaja. Šiesti vybraní žiaci porozprávali svojej skupine o histórii Bratislavy. Skupinky vypracovali spoločne pracovné listy na základe zapamätaných informácií. Spoločne sme na starom modeli Bratislavy pohľadali budovu našej školy a vybrali sme sa späť do školy.

• Svetový deň vody

• Pri príležitosti Svetového dňa vody 22.3.2022 sa uskutočnila výtvarná súťaž s témou Deň vody - voda okolo nás. Do školského kola súťaže sa zapojili deti z MŠ a žiaci 1. stupňa ZŠ. Keďže bolo veľa nádherných prác a výber bol naozaj ťažký, tak viacero výkresov bolo ocenených.

1. Anička, Danielko
            2. Idka, Klára, Alžbetka
            3. Maruška, Deborka

1. Alicka, Maxo

2. Julka

3. Anička

Podtatranskej vodárenskej prevádzkovej spoločnosti ďakujeme za ceny.

FOTKY

• Krajské kolo dejepisnej olympiády

• 22.3.2022 sa konalo krajské kolo dejepisnej olympiády. Do tohto kola postúpili dvaja žiaci našej Spojenej školy a obaja boli aj v krajskom kole úspešnými riešiteľmi.

Peter  z 9A sa umiestnil na 3.mieste v kategórii C.

Zuzana  zo sekundy A na 6.mieste v kategórii E.

Obom žiakom blahoželáme k peknému úspechu.

• Víťazi dekanátneho (okresného) kola Biblickej olympiády

• „Či som ti neprikázal: Buď silný a údatný, neboj sa a neľakaj sa!? Veď Pán, tvoj Boh, je s tebou pri všetkom, čo podnikneš!“ Joz 1,9

S takto krásnymi slovami a posolstvami sa naši žiaci z 9.A triedy, Anna, Matej a Peter, oboznamovali a stretali na stránkach Svätého písma, ktorému sa venovali v rámci prípravy na biblickú olympiádu 2021 – 2022.

Vďaka ich záujmu, obdivu k Božím skutočnostiam a zodpovednej príprave, nadobudli vedomosti a stali sa víťazmi školského a dekanátneho (okresného) kola. Postupujú do diecézneho (krajského) kola, kde budú zastupovať našu Spojenú školu sv. Uršule. Sme hrdí na našich žiakov, tešíme sa z ich úspechu, držíme palce pri diecéznom kole, no predovšetkým im prajeme, aby sa krása Svätého písma zapísala hlboko do ich sŕdc.