• Legoáni

• Naši šikovní žiaci: Žofka (5.A), Marínka (5.A), Milko (3.B), Jurko (3.B), Samko (3.B), sa zúčastnili projektu, kde postavili zaujímavého lego robota. Legoáni (názov ich tímu) museli absolvovať niekoľko spoločných stretnutí. Chcelo to veľa kreativity, trpezlivosti, spolupráce a nadšenia pre danú vec. Za pomoci dospelého (p. Jediného) to išlo výborne.

Sme vďační, akých kreatívnych žiakov máme.

• Zimný príbeh - divadielko ŠKD

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Zimný príbeh - divadielko ŠKD.

K zimným radovánkam detí v minulosti patrilo okrem kopy snehu veľa ľudových tradícií, ktoré vám priblížia naši kamaráti. Spolu sa vyberieme pozrieť aj tie zvieratká v lese, ktoré prerušili zimný spánok a hľadajú si niečo pod zub. A čo všetko sa skrýva pod tým mäkkým páperím - objavíme spoločne.

• Veľká výzva k radosti

• Milí rodičia a milí žiaci!

V najbližších 2 týždňoch čaká žiakov 1.stupňa Veľká výzva ku 3 úlohám, ktoré budú nielen o obliekaní, ale najmä o rozdávaní radosti a všímaní si dobrých vlastností u druhých.

Čo nás presne čaká:

29.1. Deň sukní a kravát

1.2. Pyžamový deň

9.2. Rozprávkový deň

Cieľom týchto dní je rozdávať radosť, lebo RADOSŤ ROZDÁVANÍM RASTIE a my chceme ukázať našim žiakom ako byť veselými aj pri školských povinostiach a spoločne ísť po ceste ku svätosti.

Viac informácií povedia žiakom triedne pani učiteľky.

• 23.decembra 2023 začínajú VIANOČNÉ PRÁZDNINY!

Posledný deň vyučovania pred prázdninami je piatok 22.decembra 2023.

Vianočné prázdniny trvajú od 23.12.2023 do 7.1. 2024.

Začiatok vyučovania po prázdninách je v pondelok 08.januára 2024.

Všetkým žiakom a ich rodinám prajeme požehnaný čas prázdnin!

• Organizácia vyučovania 22.12.2023

• Milí rodičia!

V piatok, 22.decembra 2023, bude skrátené vyučovanie.

1. – 2.ročník končí vyučovanie o 11:45 h. Obed: 12:00h.

3. – 4.ročník končí vyučovanie o 12:30 hod. obedom.

Žiaci II.stupňa končia vyučovanie 4.vyučovacou hodinou. Po nej idú na obed.

ŠKD v tento deň končí o 16:00 hod.

Prajeme Vám požehnané vianočné sviatky!

• Giving Tuesday

• Giving Tuesday je sviatok štedrosti, dávania a dobrovoľníctva. Je todeň, kedy sa po celom svete oslavujú dobré skutky a šíri dobro.Nemusíte pritom robiť veľké veci, dôležité je, že sa zapojíte apomôžete, ako môžete. ĎAKUJEME

Link: https://ursulinky.darujme.sk/nech-nam-lepsie-chuti/

• Beseda s hráčmi florbalu

• U utorok 21.11.2023 sa deti v ŠKD stretli s hráčmi športového krúžku florbal Lukášom Nôtom a Teom Beriacom. Taktiež florbal je už súčasťou športových aktivít na našej škole. Tréneri pútavo rozprávali o tomto športe, o tréningoch, súťažiach, sústredeniach, o krásnych pocitoch z víťazstiev. Deti kládli rôzne otázky, mladí športovci odpovedali. Nakoniec tí, ktorí si chceli vyskúšať tento šport, obliekli si dresy a za búrlivého povzbudzovania si zahrali zápas. Barborka Kuhnel z 3. B vyhrala tričko, zvyšné deti boli odmenené nálepkami s logom športového klubu a zaujímavé poobedie sa skončilo autogramiádou.

Ďakujeme trénerom za návštevu našej školy.