• Športová akadémia Mateja Tótha na Uršule

• V tomto šk. roku 2022/2023 sa naša škola zapája do súťaže O2 Športová akadémia Mateja Tótha, ktorej cieľom je, aby sa deti viac hýbali.

Výhra:

• odborné vedenie jednej 20 člennej skupiny (žiaci 1. – 4.ročník ZŠ) na celý školský rok zadarmo.
            • Získanie metodiky ŠAMT a tým implementovanie inovatívnych prvkov metodiky ŠAMT aj do vyučovacieho procesu ostatných žiakov školy.

Hlasovať je možné jedenkrát denne. Hlasovanie, aj overovacie SMS sú bezplatné.

Hlasovanie bude v dňoch 20.októbra – 30. novembra 2022.

Čím viac hlasov získame, tým väčšiu šancu na výhru máme.

Viac informácií nájdete TU

• Beseda - Október mesiac úcty k starším

• Dňa 25.10.2022 k nám do školy zavítal pán Šutta, ktorý pracuje ako osobný asistent starých ľudí. Prišiel nám povedať o tom, ako sa máme správať k starým ľuďom, prečo si ich máme vážiť a ctiť. Prostredníctvom scénok žiakom priblížil jeho náročnú prácu. Na konci besedy nám prečítal príbeh od Kláry Jarunkovej. Besedy sa zúčastnili triedy 3. A a 2.B. FOTO

• Oslava sviatku sv. Uršule

• V piatok, 21.10.2022, sme v našej škole oslavovali sviatok sv. Uršule.

Začali sme sv. omšou. Žiaci 1.stupňa v uršulínskom kostole a žiaci 2.stupňa v jezuitskom kostole.

Po sv. omši sme sa vybrali hľadať poklad.

Viaceré z tried 1.stupňa sme sa stretli v telocvični, aby sme si spoločne porozprávali príbeh sv. Uršule. Potom sme sa rozdelili do skupín, v ktorých sme plnili úlohy v budove školy. Niektoré preverili naše vedomosti o sv. Uršuli, ďalšie telesnú zdatnosť alebo matematické zručnosti. Poklad sa podarilo nájsť všetkým skupinkám. Rovnako aj žiakom 4.B, ktorí plnili úlohy v teréne, teda v meste.

Prváčikovia sa v tento deň venovali tvorivým dielňam.

Žiaci druhého stupňa mali po slávnostnej sv. omši mestskú hru. V každej triede sme sa rozdelili na trojčlenné skupinky. Úlohou bolo nájsť v meste odpovede na 24 otázok, a to tak, aby sme odpoveď neprezradili ostatným skupinám. Úlohy sa týkali rôznych historických budov v meste, úradných hodín inštitúcií, ponuky rôznych reštaurácií a iných vecí, na ktoré narazí návštevník mesta. Väčšina skupín – vlastne skoro všetky – zvládli úlohy na jedničku. Neodradilo nás ani trochu nevľúdne počasie.

Počas celého dňa sme sa snažili byť k sebe viac ohľaduplní a pomáhať si a takto si spraviť krajším tento špeciálny deň.

Klik ku foto