• Organizácia vyučovania 30.júna 2022

• 30.6. Rozdávanie vysvedčení:

8:15h. vyhodnotenie šk. roku + rozdávanie vysvedčení

9:40h. ukončenie šk. roku, odchod žiakov domov

10:30h. obed. II.stupeň (ak nepôjde Vaše dieťa na obed, odhláste ho čím skôr)

11:00h. obed I.stupeň (ak nepôjde Vaše dieťa na obed, odhláste ho čím skôr)

ŠKD 30.6. funguje do 15:00h.

• Beseda s pomocným biskupom Jozefom Haľkom

• Pri príležitosti preberania témy o hierarchii Cirkvi na hodine RMK si dievčatá z triedy 7.A pozvali do školy na besedu bratislavského pomocného biskupa J. E. Mons. prof. ThDr. Jozefa Haľka, PhD. Počas besedy sa ho pýtali na jeho biskupské povolanie, koľkokrát sa za deň modlí, aký má rád ruženec, ale aj na spovedné tajomstvo a život predtým, než sa stal kňazom a čo ho k tomuto povolaniu viedlo.

FOTOGALÉRIA

• Slávnosť Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi.

• V nedeľu 19. júna sa na Primaciálnom námestí v Bratislave konala slávnostná svätá omša a procesia pri príležitosti Slávnosti Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi.

Spoločne sme sa s prvoprijímajúcimi deťmi, ich rodičmi, súrodencami a s ďalšími prítomnými zúčastnili tejto procesie. Deti sypali lupienky kvetov pred Eucharistiou a takto vydávali svedectvo viery a lásky ku Kristovi, ktorý je pokrmom našej duše a kráča s nami.

Procesia začala z Primaciálneho námestia a  bola zakončená eucharistickým požehnaním pred kostolom sv. Jána  z Mathy.

• Deň s koňmi

• V dňoch 10.6. a 13.6. navštívili žiaci 1.B a 3.A OZ Kôň ako koníček v Petržalke. Žiaci si pozreli, kde bývajú koníky, ako sa kŕmia a vyskúšali si čistenie ich srsti aj stajne. Každý žiak mal možnosť zajazdiť si na koníkovi, pozrieť si rôzne druhy koňov, prečítať si zaujímavú knihu o koňoch a pohladkať mačky či zajace.

FOTO 1.B

FOTO 3.A

• ĎAKUJEME

• Každoročne si tisíce dobrovoľníkov z firiem po celom Slovensku obliekajú rovnaké tričká a zapájajú sa do množstva dobrovoľníckych aktivít darovaním svojho času a práce.

My sme tiež piatok 10.6. vďaka podujatiu firemného dobrovoľníctva Naše Mesto, ktorého organizátorom je Nadácia Pontis,  privítali dobrovoľníkov z Tatrabanky a zo spoločností Henkel a PRO Business Solutions s.r.o.  Po daždivých dňoch nám nepršalo a tak vďaka pracovnému nasadeniu a nadšeniu dobrovoľníkov z Tatrabanky máme krajší školský dvor – namaľované hracie zostavy i altánok. Podarilo sa nám uskutočniť aj druhú naplánovanú aktivitu – presádzanie črepníkových kvetov v škole. Vďaka neúnavnej práci našich dobrovoľníčok zo spoločností Henkel a PRO Business Solutions s.r.o. naše kvety ožili a škola je zelenšia.

Ďakujeme za Vašu obrovskú pomoc i za prítomnosť medzi nami.

FOTOGALÉRIA

• Workshop ľudových tancov

• Dňa 9.5. a 10.5. sa na našej škole uskutočnil workshop ľudových tancov pre triedy 1.B a 3.A. Žiaci mali príležitosť naučiť sa krátke tance z rôznych kútov Slovenska. Taktiež sa dozvedeli zaujímavosti o slovenských ľudových tradíciách a zvykoch, vyskúšali si tradičné veci ako: klobúk, valaška, parta či zvončeky. Žiaci a učitelia boli spokojní, veď posúďte sami podľa FOTOgalérie.

• Výsledky Testovania 9

• Matematika:

Priemerná úspešnosť školy                     73,3 %

Priemerná úspešnosť v SR                      53,2 %

Rozdiel oproti národnému priemeru       20,1 %

Slovenský jazyk a literatúra:

Priemerná úspešnosť školy                      67,5 %

Priemerná úspešnosť v SR                       59,1 %

Rozdiel oproti národnému priemeru          8,4 %

• Slávnosť 1. svätého prijímania

• V sobotu 28.5. 2022 v jezuitskom kostole bolo prvé sväté prijímanie pre žiakov z 3.A a 3.B našej školy. Pred slávnosťou sa žiaci spolu s triednymi p. učiteľkami zúčastnili duchovnej obnovy, ktorú pripravili sestry uršulínky. Naše poďakovanie patrí aj saleziánovi don Milanovi Janákovi SDB, ktorý vysluhoval sviatosť zmierenia, obnovu krstných sľubov a slávil sväté omše. Takto žiaci duchovne pripravení po prvýkrát v sobotu prijali Pána Ježiša ako Dobrého Pastiera do svojich sŕdc. Priebeh týchto dní si môžete pozrieť:

1. deň Duchovná obnova

2. deň Duchovná obnova

2. deň Slávnosti

V obecnom dome Martineum sa konala duchovná obnova. Bola prehĺbením a zopakovaním katechéz v átriu. Počas nej žiaci pracovali v skupinách a zapájali sa do piesní. Sviatosť zmierenia bola v uršulínskom kostole. Obnova krstných sľubov bola slávená za prítomnosti rodičov alebo krstných rodičov, príbuzných a známych. Deťom bolo odovzdané biele rúcho (znak Božej lásky) a svieca (znak svetla Kristovho). Nácviky na sväté prijímanie prebiehali v jezuitskom kostole.

•

Ďalším víťazstvom žiakov 9.A triedy Petra, Mateja a Anny  je krasne 2. miesto, ktore obsadili na krajskom (diecéznom) kole Biblickej olympiády, ktorá sa konala 27.4.2022. Víťazom gratulujeme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy.

• Pikopretek

• V štvrtok 19.5.2022. sme sa zúčastnili na súťaži Pikopretek, ktorá sa konala na Železnej studienke. Súťaž je určená pre štvorčlenné tímy z 5. – 9. ročníka základných škôl a príslušných ročníkov gymnázií. Družstvá súťažia v matematických, logických a športových úlohách na viacerých stanovištiach umiestnených pozdĺž cca 3 km dlhej trasy.

Vyhodnotenie aj ocenenie víťazov je zvlášť pre každú kategóriu.

Všetkým zúčastneným ďakujeme za účasť a gratulujeme našim

piatakom, ktorí sa umiestnili na krásnom 10. mieste vo svojej katerórii 5 s počtom bodov 55,

šiestakom, ktorí sa umiestnili na krásnom 10. mieste vo svojej katerórii 6 s počtom bodov 65