• Beseda s misionárkou

• Dňa 10.10.2024 navštívila Ingrid Königová triedy 6.B. 6.A a 8.A, kde žiakom porozprávala o tom, kto je to misionár, aké má úlohy, ako sa ona dostala do Hondurasu a Panamy a čo tam robila. Ďakujeme jej za krásne prerozprávanie skúsenosti, ktoré s nami zdieľala a priblížila nám tak, ako žijú svoju vieru ľudia v iných častiach sveta.

• Krúžky 2024/25

• Milí rodičia a žiaci,

na základe našej ponuky a vášho dopytu sa nám podarilo otvoriť nasledujúce krúžky. Tieto krúžky by mali začať funfovať v priebehu tohto alebo nasledujúceho týždňa a informácie o nich by mali dostať prihlásené deti priamo od lektorov/vyučujúcich.

Anglický jazyk s CLASS

3. level  Pondelok 14:05 - 14:50; Streda 13:50 - 14:35

2. level  Pondelok 14:55 - 15:40; Streda 14:45 - 15:30

je tam pár voľných miest, viac informácií na www.class.sk

Veselá veda  Utorok 14:00 - 15:00 a Utorok 15:15 - 16:15

v druhej skupine sú voľné miesta, viac informácií na www.veselaveda.sk

Šachový krúžok  Piatok 15:00 - 16:00

Floorball  Utorok 15:00 - 16:00

Futbal  Pondelok 15:00 - 16:00

Miništrantský krúžok Pondelok 14:00 - 15:00

Matematický krúžok pre 8. ročník - po dohode s p. učiteľkou

Ostatné krúžky sa žiaľ pre nízky počet prihlásených neotvorili.

• Zbierka Biela pastelka 2024

• Zajtra sa v priestoroch našej školy bude konať zbierka Biela pastelka 2024.

Biela pastelka je verejná zbierka, ktorá aj vďaka vašej pomoci zlepšuje životy tých, ktorí sa ocitli v neľahkej životnej situácii. Cieľom zbierky je získanie finančných prostriedkov na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. Výnos Bielej pastelky je každoročne použitý na poskytovanie sociálneho poradenstva a sociálnej rehabilitácie, teda na financovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť sa do bežného života. Biela pastelka patrí medzi 10 najväčších zbierok na Slovensku.

Počas prestávok dobrovoľníci z našej školy s pokladničkou

navštívia triedy a aj vďaka Vaším príspevkom bude môcť BIELA PASTELKA

písať krajší príbeh v životoch nevidiacich a slabozrakých ľudí.

Prečo biela pastelka?

Biela pastelka je symbolom neviditeľných línií, symbolom sveta nevidiacich, príležitosťou prejaviť ľudskú ušľachtilosť a solidaritu. Pomáha hľadať riešenia v často ťažkých situáciách, kreslí bielu čiaru na tmavej ceste. Výber farebného papiera na zviditeľnenie bielych línií symbolizuje existenciu možností riešenia situácií nevidiacich a slabozrakých ľudí. Biela pastelka znamená svetlo, keď okolo je tma.

Prispieť môžete aj pomocou SMS na číslo 820 s ľubovolným textom v hodnote 2€

Za akúkoľvek podporu vám ďakujeme.