• Úradné hodiny počas letných prázdnin

• Vážení rodičia, milí žiaci,

od 1.7.2023 do 31.8.2023 letné prázdninyÚradné hodiny na sekretariáte školy budú počas prázdnin každú stredu v čase od 8:00 hod. do 12:00 hod.

Prosíme, zvoňte na zvonček  "sekretariát"  pri hlavnom vstupe do školy na Nedbalovej 4.

Osobné stretnutie je potrebné vopred dohodnúť telefonicky na čísle 0948 544 327 alebo mailom: katarina.levakova@ursula.sk (tajomníčka školy)

Prajeme Vám požehnaný čas letných prázdnin.

Mgr. Lucia Múčková, riaditeľka školy

• ŠKD má talent

• Posledný júnový týždeň sa deti z ŠKD predviedli pred publikom. Spievali, recitovali, hrali divadielka, rozprávali vtipy, tancovali. Porota zložená z pani vychovávateliek zodpovedne hodnotila každé číslo a deti z obecenstva svojimi hlasmi rozhodli o umiestnení svojich kamarátov:

1. miesto: 4. B

2. miesto: 2. B

3. miesto: 3. B.

Ako to celé vyzeralo a dopadlo si môžete pozrieť vo fotogalérií

• Cesta do Bruselu

• Ktoré tri zručnosti sú podľa Vás tie kľúčové pre budúcnosť našich detí – žiakov a študentov? Takúto otázku položila Miriam Lexmann učiteľom vo svojej výzve. Naša pani učiteľka Mária Mydlová na túto výzvu odpovedala: spolupráca, schopnosť dávať a prijímať spätnú väzbu a aktívne počúvanie. Jej odpoveď zaujala a vyhrala tak cestu do Bruselu na podujatie pri príležitosti Európskeho týždňa odborných zručností.

• Anglický týždeň - 4. A, 4. B, 6. A

• Koncom mája začiatkom júna sa tri triedy 4.A, 4.B a 6.A zúčastnili na Intenzívnom jazykovom anglickom týždni. Bol to týždeň plný anglického jazyka, kde si žiaci mohli vyskúšať, čo všetko už vedia. Bol to týždeň aktivít, hier a zábavy. Každý si tam našiel niečo, čo ho posunulo vpred. Ďakujeme všetkým rodičom za to, že nám to umožnili. Tiež ďakujeme lektorom z jazykovej školy CLASS - Beata, Bea, Ed a Pedro.

• NOC V ŠKOLE 2023

• Spali ste už niekedy v škole? Naše deti z tried 2. B, 3. A, 3. B to tento rok vyskúšali a veru, neoľutovali. Spoločne sme si upratali a pripravili triedu na spanie. Potom sme sa navečerali, niektorí si dali koláčiky, rožky s paštétou a  iní mali pizzu :-). Zahrali sa hry, pomodlili sme sa. :) Potom pani učiteľky prečítali deťom rozprávku a deti sladko zaspali. Ráno sa už veselo chystalo na sv. omšu. Noc v škole dopadla veľmi dobre a my sa tešíme, že sme s deťmi strávili takýto pekný čas a rozlúčili sa so školským rokom 2022/2023. Fotoalbum.

• Medzinárodný Deň Dunaja 2023

• Dňa 28.6.2023 sme sa vybrali s triedami 2.A, 2.B, 3.A, 3. B, 4. A, osláviť Medzinárodný Deň Dunaja. Pre deti tam boli pripravené zaujímavé aktivity. Nasledovala plavba loďou po Dunaji. Deti si výlet dostatočne užili a my učitelia s nimi:). Fotoalbum

• Planetárium

• Vesmír je nekonečne fascinujúci a dych berúci. Ako inak ho priblížeme deťom ak nie cez vesmírne zážitky? Tento rok k nám do školy zavítalo planetárium s úlohou: priblížiť deťom vesmír a rôzne záhady a javy, ktoré sa v ňom nachádzajú. Deti z prvého stupňa mali príležitosť presunúť sa počas 30 minút do vesmíru a skúmať jeho krásy a dozvedieť sa o ňom trochu viac. Myslíte si, že sa nám to podarilo? My veríme, že áno:). Fotoalbum