• Koncert Mici a Mňau

• Dnes, 21.novembra 2018, je Európsky deň cystickej fibrózy. Z tejto príležitosti sme mali v škole vzácnu návštevu, Mici a Mňau, ktoré spravili pre žiakov 1.-3.ročníka koncert. Počas neho nám prestavili ako sa prejavuje táto choroba, ale tiež sme hádali hádanky o dopravných prostriedkoch, planétach vo vesmíre a naučili sa niečo o zvieratách na safari.

Deťom sa koncert páčil. Niečo málo z atmosféry, ktorá na ňom bola si môžete pozrieť TU.

• Pozerajte našimi očami

• 7.novembra 2018, v stredu, sa v našej telocvični uskutočnil deň so slepými. Do školy prišli 2 slepí a 2 vidiaci a prišiel aj pes Luky, ktorý sprevádzal  nevidiacich. Nevidiaci nám vysvetľovali ich rôzne prístroje, ktoré používajú. Potom nám ukazovali čo nesmieme robiť keď slepý potrebuje pomoc. Deťom sa program páčil.

Saška Tokošová, 4.B

• Sviatok svätej Uršule

•      22.10.2018 sme v škole nemali vyučovanie, pretože sme oslavovali sviatok  patrónky našej školy - Sv. Uršule.

Začali sme sv. omšou v kostole jezuitov. Školský spevácky zbor zaspieval  hymnu k sv. Uršuli a celým kostolom znel parádny spev nielen speváckeho zboru, ,školy, ale aj detí z materskej škôlky.

Na kázni sa náš kňaz Don Ondrej prihovoril deťom, aj s ich pomocou zdramatizoval krátky príbeh o sv. Uršuli.

Po sv. prijímaní sme zasvätili našu školu Panne Márii a zverili sme sa pod jej ochranu.

Touto svätou omšou sme slávnosť patrónky našej školy neukončili, pretože sme v škole pokračovali programom s názvom „Starší mladším“.

Pre prvákov bolo pripravené divadielko triedou 5.B v uršulínskom kostole.

Ďalšie ročníky mali vo svojich triedach pripravené aktivitk, pri ktorých sa starší žiaci zahrali na animátorov mladším žiakom.

Mladší žiaci im na oplátku pripravili papierové „poďakovanie“ za prípravu a prácu.

Sv. Uršuľa bola v tomto roku predstavená ako pútnička.

„Putovala“ od pohanstva ku kresťanstvu, od známych chodníčkov ku dobrodružstvu, od pevniny na more, od strachu ku odvahe, od života na zemi ku oslávenému životu v nebi.

Takto „putovali“ v rôznych aktivitách naši žiaci. Ich „putovanie“ si môžete pozrieť  vo fotogalérii.