• Okresné kolo Hviezdoslavov Kubín 27.3.2018

• Dňa 27.marca 2018 sa uskutočnilo okresné kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín na ZŠ Matky Alexie v Bratislave. Našu školu reprezentovali 6 žiaci 3.-8.ročníka.

Napriek snahe a veľmi dobrým výkonom sa naši žiaci neumiestnili na hodnotených miestach. Po skončení súťaže odborná porota zhodnotila výkon každého žiaka a poradila mu ako pracovať s jeho talentom ďalej.

Ďakujeme žiakom za reprezentáciu školy aj učiteľom, ktorí ich na súťaž pripravili.

• Krížová cesta v Marianke 27.3.2018

• V predposledný deň vyučovania pred Veľkonočnými sviatkami, dňa 27.marca 2018 sa žiaci 1.-5.ročníka zúčastnili krížovej cesty v Marianke.

Prípravu na krížovú cestu začali žiaci už na hodinách náboženstva. Po príchode do Marianky sa žiaci rozdelili do dvoch skupín - mladší a starší. Žiaci sa počas krížovej cesty striedali v nesení kríža a čítaní jednotlivých zamyslení počas zastavení. Okrem nosenia kríža a čítania sa žiaci aktívne zapájali aj svojím spevom.

Obohatení na duchu sme sa vrátili do školy. Krížová cesta nám pomohla viac sa vhĺbiť do udalostí, ktoré si pripomíname a prežívame počas veľkého týždňa.

• školské kolo programátorskej súťaže Baltík

• Dňa 20.apríla 2018 sa uskutočnilo školské kolo v programovaní v detskom programovacom jazyku Baltík. Zúčastnili sa ho vybraní žiaci 4. a 5. ročníka. Svoje zručnosti si preverili v 8 úlohách.

Všetci sú úspešnými riešiteľmi, ale do okresného kola postupujú len niektorí. Držíme im palce, aby úspešne zvládli aj ďalšie kolá súťaže.