• História školy

• Rád Uršulínok sa od svojho založenia venuje predovšetkým práci s deťmi a mládežou, ich výchovou a vzdelávaním. Zo začiatku mali uršulínky v kláštore štyri miestnosti vyhradené pre školu. V rokoch 1866 a 1869 rozšírili vyučovací priestor o ďalšie dve miestnosti, v ktorých vyučovali dievčatá. Časom však ani tento priestor nepostačoval a tak v roku 1895 postavili na dnešnej Klobučníckej ulici novú budovu. V nej zriadili dievčenskú meštianku, dievčenský učiteľský ústav a cvičné triedy. Po dokončení výstavby obsadili postupne celú plochu areálu ohraničeného ulicami Uršulínska, Nedbalova a Klobučnícka. Časť areálu, na ktorej stojí naša škola pochádza z roku 1934.
          Pri príležitosti 450. výročia smrti sv. Angely Merici, zakladateľky Rehole uršulínok, Provinciát sestier uršulínok obnovil dňom 15. augusta 1990 svoju činnosť otvorením Základnej školy sv. Uršule na Nedbalovej ulici v Bratislave. Otvorenie školy začalo slávnostnou svätou omšou, ktorú dňa 3. septembra 1990 v jezuitskom kostole celebroval otec biskup Vladimír Filo.