• Hmyzí dom

• Hmyz je v našej prírode nenahraditeľný, preto sme sa rozhodli s deťmi v ŠKD zostrojiť tzv. Hmyzí hotel, aby sa mohli užitočné chrobáčiky a včielky na jar nasťahovať aj k nám na školský dvor. FOTO

• Kurz korčuľovania

• V ŠKD pani vychovávateľky nezaháľajú a po kurze lezenia nasledoval kurz korčuľovania. Žiakom sa veľmi páčil a už teraz sa tešíme na kurz plávania. FOTO

• Duchovná obnova šiestakov

• 10.2.2023 sa žiaci šiesteho ročníka zúčastnili na duchovnej obnove, kde s pomocou animátorov pracovali na svojich duchovných nádobách, zamýšľali sa nad staťou o Panne Márii zo svätého písma, modlili sa ruženec, slávili svätú omšu a mali možnosť pristúpiť k svätej spovedi alebo duchovnému rozhovoru.

FOTOGALĚRIA

• Svetový deň vody 2023

• Dňa 22.3. 2023 bol Svetový deň vody a my sme sa na počesť tohto dňa obliekli do modrej farby, kreslili sme obrázky na tému: Voda okolo nás. Robili sme zaujímavé pokusy s vodou, prečítali sme si niekoľko nových informácii o vode a pozreli sme si náučné video o vode. FOTO

• Hviezdoslavov Kubín

• Dňa 9.2. 2023 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo Hviezdoslavov Kubín  v 1. kategórii prednesu prózy a poézie.

V prednese prózy získali:

1. miesto: Marína zo 4. A

2. miesto: Sabína zo 4. B

3. miesto: Paulína z 3. A

V prednese poézie získali:

1. miesto: Sabína zo 4. A

2. miesto: Halina zo 4. A

2. miesto: Šimon zo 4. B

3. miesto: Helena z 2. A

3. miesto: Juraj z 2. B

Všetkým zúčastneným veľmi pekne ďakujeme a výhercom prajeme veľa úspechov:).

Ako to celé vyzeralo si môžete pozrieť vo fotogalérii.

• Kurz lezenia

• Počas tohto týždňa si deti z ŠKD spríjemnili poobedie adrenalínovými výstupmi na lezeckej stene K2, pod odborným dohľadom skúsených a profesionálnych inštruktorov. Zo svojich výkonov boli deti nadšené a šťastné. Už teraz sa tešíme na kurz korčuľovania a plávania.

To akú mali deti radosť a ako sa im darilo si môžete pozrieť vo fotogalérii

• Vyhodnotenie: Týždeň radosti

• V minulom týždni sme sa tešili z rôznych úloh, výziev a vžívania sa do nových rolí o čom svedčilo aj naše oblečenie. Všetka snaha bola zaznamenaná a nakoneic aj vyhodnotená.

Dnes sa žiaci dozvedeli kto získal 1.miesto za plnenie úloh v jednotlivých dňoch Týždňa radosti.

Vyhodnocovanie bolo náročné, lebo všetci žiaci sa snažili. Nakoniec rozhodla 100% zapojenosť jednej z tried.

Ste zvedaví kto vyhral?

1. miesto získali žiaci 2.B

2. miesto patrí žiakom z ostatných tried

Za svoju snahu získali všetci žiaci kľúčenku s kamarátskou fotkou. A za prvé miesto bola ako odmena torta. Ako im chutilo si môžete pozrieť vo fotogalérii.

• Recitačná súťaž A Slovo bolo u Boha

• Dňa 8.2. 2023 sa uskutočnilo krajské kolo recitačnej súťaže A Slovo bolo u Boha. Našu školu reprezentovali štyria  žiaci.

Barborke (5.A), Dominike (5.A) a Maximovi (7.A)  ďakujeme za účasť a sme hrdí na nich, že sa rozhodli reprezentovať našu školu v tejto predstížnej a náročnej recitačnej súťaži.

Zároveň gratulujeme Sabinke (4.A) k prvému miestu a držíme jej palce v celoslovenskom kole tejto súťaži.

• 5.deň: Rozprávky a hrdinovia

• Záver Týždňa radosti bol naozaj veselý.

Doobeda sme mali kultúrne predstavenie kde sa žiaci každej triedy predviedli v rôznych scénkych alebo hraných básničkách.

A poobede sme si poriadne zatancovali a zabavili sa v rámci ŠKD. Za naše vákony sme boli aj odmenení.

Počas tohto týždňa sme zistili, že radosť môžeme zažívať aj pri takej obyčajnej veci ako je vyučovanie. A chceme ju šíriť aj ďalej do dní, ktoré nás čakajú.

Ako sme sa dnes mali si môžete pozrieť TU.