• Mladý technik

• Vďaka finančnej podpore Nadácie Tatrabanky a za výdatnej pomoci jej dobrovoľníkov pri realizácii projektu „Mladý technik“ sme mohli obnoviť našu školskú dielňu. Veríme, že zatraktívnenie uvedených priestorov prispeje aj k zvýšeniu motivácie pri osvojovaní si hlavne praktických zručností nevyhnutných pre život.

Už teraz sa tešíme na výrobky našich žiakov.

Ďakujeme.

• Dopravné ihrisko

• V dňoch 6.6. - 7.6. 2023 k nám do školy zavítalo dopravné ihrisko. Žiaci prvého stupňa boli oboznámení s pravidlami cestnej premávky a mali možnosť svoje teoretické poznatky uviesť do praxe - fotoalbum

• SND - Narodil sa chrobáčik

• Tento rok sme deň detí oslávili v SND na divadelnom predstavení s názvom Narodil sa chrobáčik. Triedy 2.A a 2.B si naplno vychutnali tento kultúrny zážitok. Dievčatá vytiahli zo skríň pekné šaty a sukne, chlapci si obliekli košele a slušné nohavice. Sme radi, že žiakom, pani učiteľke a vychovávateľkám sa predstavenie veľmi páčilo: fotoalbum.

• Duchovná obnova prvoprijímajúcich detí

• Na prijatie prvého sv. prijímania sme sa začali intenzívne pripravovať na duchovnej obnove. Každý deň sme začali sv. omsou pri ktorej sme si viac pripomenuli jedno liturgické gesto. Potom sme pokračovali v téme dňa: vo štvrtok to bola sviatosť zmierenia a v piatok sviatosť krstu- zároveň sme sa pripravili aj na prijatie sviatosti zmierenia a na obnovu krstných sľubov.Fotoalbum

• Biblia očami detí a mládeže

• Súťaž biblia očami deti je výtvarná súťaž, do ktorej sa môžu zapojiť všetky žiaci školy. Tento školský rok sa do tejto súťaže zapojili mnohí žiaci v jednotlivých kategoriách. V školskom kole, v 3. kategórii prvé tri miesta obsadili žiaci 4. B triedy Hanka W Klára K. a Branko Z. Ich práce boli poslané do diecézneho kola, kde získali cenu poroty Hana W za obrázok s názvom Odvážna modlitba Nehemiáša, Branislav  Z za obrázok s názvom Petrovo povzbudenie k dôvere k Bohu a Klára K za obrázok s názvom Odvážna Ester pred kráľom.

Na druhom stupni sa do súťaže zapojili žiaci 5.A, 7.A  a 8. A . Do diecézneho kola boli zaslané práce žiakov 5. ročníka - Diany D, Maroša Z a Nely Z, zo 7.A postúpila do diecézneho kola práca Laury M a z 8. ročníka práca Sophie P ktorá získala cenu poroty

Žiakom a ich učiteľkám, ktoré ich pripravovali ĎAKUJEME, BLAHOŹELÁME a zároveň ĎAKUJEME všetkým, ktorá sa tejto súťaže zúčastnili.

• PRIJÍMACIE SKÚŠKY - ZÁKLADNÁ UMELECKÁ ŠKOLA

• Srdečne vás pozývame na

PRIJÍMACIE SKÚŠKY

v hudobnom, výtvarnom, tanečnom a literárno-dramatickom odbore Základnej umeleckej školy Osloboditeľská 27, BA na školský rok 2023/2024. Termín konania prijímacích skúšok na pracovisku Spojenej školy sv. Uršule je nasledovný:

SŠ sv. Uršule, (2. poschodie, vľavo)
            7. 6. 2023 (streda) a 15. 6. 2023 (Štvrtok)
            od 14:00 hod. do 17:30 hod.

Záujemcovia o štúdium sa dostavia na prijímacie skúšky (spolu s rodičom alebo zákonným zástupcom pokiaľ nedovŕšili vek 18 rokov), v ľubovoľnom čase vyššie zverejneného časového harmonogramu. Prihlášku na štúdium je možné vyplniť vopred na webstránke www.izus.sk.

Bližšie informácie na stránke umeleckej školy www.szusba.sk

• Deň Zeme

• Dňa 24.4.2023 si žiaci 6.A pripravili pohybové a poučné aktivity pre žiakov prvého a druhého ročníka, ktorí si v malých skupinkách vyskúšali triediť odpad, čistiť les, prírodnú kimovku, tvorenie z odpadu a prenášanie vody. Počas tohoto dňa mali byť žiaci a študenti našej školy oblečení vo farbách zeme, aby sme si pripomenuli, že Zem máme iba jednu a musíme sa o ňu starať.

FOTOGALĚRIA