• 23.decembra 2023 začínajú VIANOČNÉ PRÁZDNINY!

Posledný deň vyučovania pred prázdninami je piatok 22.decembra 2023.

Vianočné prázdniny trvajú od 23.12.2023 do 7.1. 2024.

Začiatok vyučovania po prázdninách je v pondelok 08.januára 2024.

Všetkým žiakom a ich rodinám prajeme požehnaný čas prázdnin!

• Organizácia vyučovania 22.12.2023

• Milí rodičia!

V piatok, 22.decembra 2023, bude skrátené vyučovanie.

1. – 2.ročník končí vyučovanie o 11:45 h. Obed: 12:00h.

3. – 4.ročník končí vyučovanie o 12:30 hod. obedom.

Žiaci II.stupňa končia vyučovanie 4.vyučovacou hodinou. Po nej idú na obed.

ŠKD v tento deň končí o 16:00 hod.

Prajeme Vám požehnané vianočné sviatky!

• Giving Tuesday

• Giving Tuesday je sviatok štedrosti, dávania a dobrovoľníctva. Je todeň, kedy sa po celom svete oslavujú dobré skutky a šíri dobro.Nemusíte pritom robiť veľké veci, dôležité je, že sa zapojíte apomôžete, ako môžete. ĎAKUJEME

Link: https://ursulinky.darujme.sk/nech-nam-lepsie-chuti/

• Beseda s hráčmi florbalu

• U utorok 21.11.2023 sa deti v ŠKD stretli s hráčmi športového krúžku florbal Lukášom Nôtom a Teom Beriacom. Taktiež florbal je už súčasťou športových aktivít na našej škole. Tréneri pútavo rozprávali o tomto športe, o tréningoch, súťažiach, sústredeniach, o krásnych pocitoch z víťazstiev. Deti kládli rôzne otázky, mladí športovci odpovedali. Nakoniec tí, ktorí si chceli vyskúšať tento šport, obliekli si dresy a za búrlivého povzbudzovania si zahrali zápas. Barborka Kuhnel z 3. B vyhrala tričko, zvyšné deti boli odmenené nálepkami s logom športového klubu a zaujímavé poobedie sa skončilo autogramiádou.

Ďakujeme trénerom za návštevu našej školy.

• Exkurzia siedmakov - SAV

• Naši siedmaci navštívili v rámci Týždňa vedy a techniky na Slovensku Ústav biochémie a genetiky živočíchov SAV. Dozvedeli sa veľa nového a prakticky si v laboratóriu vyskúšali chromatografiu.Fotogaléria

• Duchovná obnova piatakov

• V piatok 10.11.2023 sa uskutočnila duchovná obnova pre 5. ročník v priestoroch františkánskeho kláštora. Téma duchovnej obnovy znela: Vzťah s Bohom, ktorý sa buduje cez modlitbu a čítanie Božieho slova. Žiaci 5.A a 5.B sa modli od kňaza dozvedieť a naučiť sa, ako budovať svoj vzťah s Bohom. Súčasťou programu bola aj práca v menších skupinkách. Obnova bola ukončená moderovanou adoráciou a svätou omšou.

• Bubnovačka na našej škole

• Milí rodičia a milí žiaci,
            v pondelok, 20.11.2023, sa naša škola zapojí do Česko-Slovenskej akcie „Bubnovačka“.

Myšlienka podujatia „Aby bolo deti lepšie počuť", ktoré už po desiatykrát upozorní na dôležitosť ochrany detí pred násilím a pripomenie potrebu včasnej prevencie v spoločnosti, zaznie Slovenskom a Českom v hlasnom rytme bubnov 20. novembra 2023, v čase 10:00 – 11:00, aby sme pripomenuli, že Hlas detí je dôležitý!

Podujatie sa koná pod záštitou prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej a Petra Pavla, prezidenta Českej republiky.

• Výzva pani Miriam Lexmann

• V Deň učiteľov dala europoslankyňa Miriam Lexmann výzvou napísať o troch zručnostiach, ktoré považujú učitelia za kľúčové pre budúcnosť žiakov a študentov na Slovensku.

👐 Na výzvu zareagovalo mnoho učiteľov a jednou z nich bola aj naša pani učiteľka  Mária Mydlová, ktorá spolu s dvoma a riaditeľmi mala v dňoch 23. -  25.10. možnosť nahliadnuť do tvorby európskej legislatívy priamo na pôde Európskeho parlamentu.

💡 V programe nechýbali zaujímavé stretnutia a diskusie, konferencia, návšteva parlamentu a múzeí.

• Deň so svätými 3.11.2023

• V piatok 03.11.2023 počas vyučovania a neskôr v ŠKD sa na našej škole bude konať Deň so svätými pre všetkých  žiakov 1. stupňa.

Máš obľúbeného svätého? Môžeš sa ním stať aspoň na tento 1 deň.

Tešíme sa akú fantáziu deti ukážu pri výrobe atribútov svätca a zároveň aj pri zisťovaní informácií o ňom.

Viac informácií dajú deťom triedne pani učiteľky.