• Exkurzia - NRSR

• Dňa 5.12. sa žiaci 2.B zúčastnili exkurzie Národnej rady Slovenskej republiky. Žiaci sa zaujímavým spôsobom dozvedeli rôzne fakty o našej republike a navštívili aj rokovaciu sálu NRSR. FOTO

• Požehnanie adventných vencov

• Každý rok v škole začíname Advent požehnávaním adventných vencov. Tento školský rok sme požehnali adventný veniec v školskej kaplnke pri školskej sv. omši a potom sme sa presunuli k školskému rozhlasu do kancelárie našich zástupkýň a don Milan Janák, SDB sa pomodlil modlitbu požehnania nad adventným vencom pre celú školu a požehnal adventný veniec v kancelárii. Po modlitbe sme navštívili každú triedu v škole a spolu s učiteľmi a žiakmi sme požehnali adventný veniec v každej triede.

Bol to čas modlitby pre nás všetkých,  kedy si každý z nás mohol uvedomiť začiatok nového cirkevného roka a zároveň nás don Milan vyzval k tomu, aby prvá zapálená svieca sa rozžiarila nie len na adventnom venci, ale aj v našom srdci, aby sme sa tak mohli lepšie pripraviť na slávenie Vianoc.

FOTOGALÉRIA

• Po stopách staromeštianskych povestí

• Dňa 30.11. 2022 sa zúčastnila ŠKD - 3. B prehliadky centrom Starého Mesta "Po stopách staromeštianskych povestí". Deti spoznávali zákutia Starého Mesta a dozvedali sa povesti, ktoré sa viažu k niektorým historickým budovám alebo iným pamiatkam. FOTO

• Konzultačný triedny aktív

• Milí rodičia,

pozývame Vás na konzultačné triedne aktívy,

ktoré sa uskutočnia

v pondelok 28.novembra 2022

1.stupeň od 16:30h.

2. stupeň od 17:00 h.

Triedne aktívy začnú spoločným stretnutím v kmeňových učebniach v hore uvedenom čase.

V snahe  šetriť a efektívne narábať s Vaším časom Vás prosíme, aby ste sa na konzultáciu zapísali        do časového harmonogramu, ktorý bude zverejnený vo Vašom edupage konte od 22.11.2022 od 8:00h.

Tešíme sa na Vás!

• Pátračka s Jánom

• Dňa 22.11.2022 nám Galéria mesta Bratislavy ponúkala zaujímavú aktivitu s názvom Pátračka s Jánom. Pátračky sa zúčastnili triedy 3.A a 2.B. Žiaci mali urobiť rôzne bádateľské aktivity, prostredníctvom ktorých sa dozvedeli o exponátoch v Galérii. FOTO

• Športová akadémia Mateja Tótha na Uršule

• V tomto šk. roku 2022/2023 sa naša škola zapája do súťaže O2 Športová akadémia Mateja Tótha, ktorej cieľom je, aby sa deti viac hýbali.

Výhra:

• odborné vedenie jednej 20 člennej skupiny (žiaci 1. – 4.ročník ZŠ) na celý školský rok zadarmo.
            • Získanie metodiky ŠAMT a tým implementovanie inovatívnych prvkov metodiky ŠAMT aj do vyučovacieho procesu ostatných žiakov školy.

Hlasovať je možné jedenkrát denne. Hlasovanie, aj overovacie SMS sú bezplatné.

Hlasovanie bude v dňoch 20.októbra – 30. novembra 2022.

Čím viac hlasov získame, tým väčšiu šancu na výhru máme.

Viac informácií nájdete TU