• Okresné kolo v recitačnej súťaži Šaliansky Maťko

• Dňa 10.1. 2019 sa na pôde Gymnázia svätej Uršule uskutočnilo okresné kolo recitačnej súťaže v prednese povestí s názvom Šaliansky Maťko. Našu školu reprezentoval Peter Zverka zo 6.A triedy a Tobiáš Bajtay z 5. A triedy, ktorý získal krásne tretie miesto. Gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu.

• Geografická olympiáda online

• V piatok 25.1. 2019 sa uskutočnilo prvé kolo celoslovenskej geografickej olympiády online. Žiaci piatych ročníkov mali možnosť vyskúšať si geografický test online priamo na internete a vyplniť ho priamo v škole alebo doma. Najlepší spomedzi zúčastnených piatakov bol Michal Sadlek, ktorý sa umiestnil medzi prvými desiatimi súťažiacimi v rámci celého Slovenska vo svojej vekovej kategórii. Blahoželáme!

• Návšteva Kaplnky svätého Jakuba

• Dňa 14.11.2019 žiaci 5.A a 5.B triedy navštívili Kaplnku svätého Jakuba s kostnicou na námestí SNP. Táto kaplnka bola miestom, kde kedysi ukladali pozostatky ľudí zo zrušeného cintorína. Pani zamestnankyňa mestského múzea nás oboznámila s históriou tohto miesta a porozprávala nám zaujímavé veci z histórie Bratislavy. Na záver sme sa pomodlili za zosnulých. Návšteva sa nám veľmi páčila a dúfame. že si ju ešte niekedy zopakujeme.

• Hraví architekti v 3.A

• Dňa 17.1.2019 sa žiaci 3.A zapojili do projektu Hravý architekt.

Ide o projekt pre žiakov 3. a 4. ročníkov základnej školy, v ktorom sa dozvedeli viac o svojej zemi, jej histórii a architektúre. Témou bolo 100 rokov československej architektúry.

Na túto tému bude prebiehať i výstava na Bratislavskom hrade od 8.2.2019, kde tieto práce našich žiakov budú vystavené a prezentované. Celá výstava dokonca obíde i svet. Naplánovaná už je i výstava v Jeruzaleme, v Arménsku, v Mexiku a ďalších krajinách okolo celého sveta.

Celý projekt spočíva v tom, že architekti navštívili našu školu s dopoludňajším programom vo forme workshopu, kedy sa z našich žiakov stali „hraví architekti“. Deti si teda vyskúšali, ako skutočne prebiehajú práce takého architekta, ako previesť budovu z obrázku do priestoru a aké zložité niekedy môže byť zaistiť, aby budova nielen pekne vyzerala, ale tiež stála.

Tretiakom sa projekt páčil a na konci dňa mali postavené veľmi pekné makety budov.

FOTOGALÉRIA