• Sviatok sv. Mikuláša

• Dňa 6.decembra 2018 sa slávil deň sv. Mikuláša.

Mikuláša sprevádzali dvaja anjeli (žiačky 9.A) a navštevovali triedy 1. a 2.stupňa. Mikuláš neobišiel ani riaditeľňu a zborovňu. Návšteve Mikuláša sa potešili aj škôlkari a naše pani kuchárky. Každý dostal od anjelikov sladký darček. Dobrú náladu, ktorá vládla v našej škole 6.12. si môžete pozrieť vo fotogalérii.

Žiaci 9.A

• Posvätenie adventných vencov

• V piatok, 30.novembra 2018, po rannej svätej omši nám don Ondrej posvätil adventné vence, ktoré budeme mať počas celého adventu vo svojich triedach.

Každá trieda si s pomocou rodičov pripravila svoj adventný veniec, pri ktorom  sa budeme modliť, aby sme si pripravili naše srdcia na príchod Pána Ježiša. Sviece, ktoré budeme postupne zapaľovať nám pomôžu si uvedomiť Božiu prítomnosť a zároveň aj čas, ktorý nám do Vianoc ostáva.

• Advent

• Z príležitosti blížiaceho sa Adventu žiaci 3.A triedy na hodinách pracovného vyučovania a výtvarnej výchovy v spolupráci s p. Majorošovou  pripravovali adventný veniec, ktorý bol posvätený na rannej sv. omši v piatok 30. novembra v školskej kaplnke. Takisto si každý žiak vyskúšal pripraviť si vianočnú ikebanu. Tieto chvíle prežili radostne a tešili sa z vlastného výrobku.