• Nemčina prakticky

• Na hodinách nemčiny sme so žiakmi školy už druhý rok realizovali praktický projekt. Veď nemčina je živý jazyk a oblasť gastronómie najčastejšie využijú aj naši žiaci, keď sa ocitnú v zahraničí.Práve preto sa z nich v pondelok stali majstri kuchári. A nebolo to len o varení. Dá sa povedať, že sme spojili príjemné s užitočným.Na hodinách v učebni či v triede sme sa najskôr oboznámili s novou slovnou zásobou. Učebnica nám ponúkla niečo chutné z tirolskej kuchyne a potom sa ôsmaci v skupinkách po troch pustili do realizácie vlastného projektu. Mali sa dohodnúť, aký recept by si vybrali oni, a na prezentáciu si pripravovali zoznam prísad i postup práce. Po teoretickej časti prišiel rad na časť praktickú.Vstup do školskej kuchynky si žiaci zaslúžili, keď po nemecky povedali, akú prísadu nesú. Počas prípravy jedla tiež nemecky hovorili, čo práve robia. A výtvory to boli naozaj na pohľad pekné. Pizza, či mini pizzové koláčiky, ale tiež ryža s pravým viedenským rezňom!Nuž a aby nám chutilo zaspievali sme si, pravdaže po nemecky, ja veselú modlitbu pred jedlom, tzv. Tischgebet: "Für mich und für dich ist der Tisch gedeckt, hab Dank lieber Gott, dass es uns gut schmeckt. Amen" (Pre mňa i pre teba je prestretý stôl, vďaka Bože, že nám chutí).

Guten Appetit !

FOTOALBUM