• Projekt adopcia na diaľku - pozdravy detí z 2.B

• V pondelok sme s deťmi 2.B triedy hovorili o deťoch vo svete, ktorým sa žije veľmi ťažko. Nemôžu chodiť do školy a získať vzdelanie, ktoré im zabezpečí lepší život. Nemajú dostatok jedla a často hladujú. Spomenuli sme si projekt Slovenskej katolíckej charity - "Adopcia na diaľku", vďaka ktorému môžu deti získať podporu na vzdelávanie. Žiaci v triede počúvali a hneď chceli vedieť, ako by týmto deťom mohli pomôcť oni. A tak vznikli pekné kresby a milé pozdravy našich detí zo Slovenska pre deti v núdzi. Dnes sme odovzdali výtvarné pozdravy zodpovedným za projekt "Adopcia na diaľku". Boli našou aktivitou nadšení. Ozvú sa nám, aby deti z 2.B vedeli, do ktorých krajín sveta poputujú ich pekné výtvarné pozdravy.

• Adventný koláčik 11.-12.12.2017

• V dňoch 11. – 12.decembra 2017 sa počas prestávok konala akcia Adventný koláčik, ktorá má dlhoročnú tradíciu. Žiaci si priniesli z domu koláče, ale aj iné drobnosti, ktoré predávali. Zapojili sa takmer všetci žiaci aj učitelia, hoci niektorí len kupovaním. Počas predaja vládla medzi predávajúcimi aj kupujúcimi radostná atmosféra.

Vyzbieralo sa 504 €. Tieto peniaze budú použité na uršulínske misie.

Ďakujeme všetkým žiakom, učiteľom a tiež aj rodičom za ich ochotu a štedrosť. Nech Vám to Pán štedro odmení.

• Adventný koncert

• V utorok 19.12. 2017 o 18.00 hod budeme mať  v uršulínskom kostole adventný koncert. Okrem umeleckého zážitku vám všetkým, ktorí prídete, chceme ponúknuť aj naša domáce perníčky. Ich prípravu zachytáva aj fotogaléria. Tešíme sa na vás.

• Zbierka pre deti v núdzi

• My, žiaci 9. ročníka chystáme zbierku pre deti z krízového centra.

Radi by sme oslovili aj Vás, ostatných spolužiakov, aby ste sa zapojili a pomohli nám.

Zbierame: hračky, kozmetiku (šampóny, mydlá – obyčajné) a sladkosti.

Poprosíme, nenoste veľké veci a šatstvo.

Zbierka bude trvať  od 6.12.2017 do 13. 12. 2017.

Urobme spolu šťastné Vianoce deťom, ktoré sa nemajú tak dobre ako my.

• Súťaž Všetkovedko

• Dňa 30.novembra 2017 sa uskutočnila súťaž Všetkovedko, do ktorej sa zapojilo 27 žiakov druhého až piateho ročníka. Svoje vedomosti si mohli preveriť v oblasti slovenského jazyka, matematiky, anglického jazyka, hudobnej a výtvarnej výchovy. Nechýbali ani otázky z informatiky.

Všetci žiaci sa snažili, ayb získali titul Najmúdrejší medzi najmúdrejšími. Výsledky sa dozvedia už 21.decembra 2017.

FOTOALBUM

• Zber papiera - prerušenie

• Ďakujeme Vám za papier, ktorý ste doteraz doniesli.

Zber papiera sa momentálne prerušuje

a pokračovať bude po vianočných prázdninách.

Papier môžete opäť začať nosiť

od 8.januára 2018.