• Znak školy

• Znak Serviam je poznávací znak uršulínskych žiakov a vyjadruje jednotu ducha a srdca, ktorá charakterizuje študentov všetkých uršulínskych škôl na celom svete.
          Latinské slovo serviam znamená “Budem slúžiť” Bohu a ľuďom a symbolizuje cnosť oddanosti (nadšenia, lojálnosti). Učí nás ako zabúdať na seba a myslieť viac na druhých. Služba tvojej rodine, farnosti, škole a prostrediu, kde žiješ je poslaním motta Serviam. Toto slovo vo svojom význame zahŕňa sebaobetovanie a svet objímajúcu dobročinnosť.
          Sedem hviezd, predstavujúcich súhvezdie Malej Medvedice, je pripomienkou sv. Uršule, patrónky mládeže, vzdelávania a výchovy. Ako Malá Medvedica poukazuje na Polárku, hviezdu, ktorá ukazuje pútnikom cestu, aj sv. Uršuľa nás pozýva spraviť všetko preto, aby sme dosiahli našu Polárku, ktorou je Ježiš Kristus.
          Hviezdy nám hovoria o výškach, ku ktorým majú vzlietnúť naše ideály a ktoré lákajú k najvyššiemu úsiliu služby.
          Kríž nás volá, aby sme boli verní učeniu a zásadám Ježiša Krista, kým zelená farba znamená životnú silu a rast. Kríž stojí ako symbol viery, ktorá je základom všekých kresťanských aktivít a verejného svedectva oddanosti Bohu.