• 2% pre našu školu

3 dôvody prečo darovať 2% našej škole.

• aby sme mohli skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na škole,
            • aby sme zlepšili vybavenie základnej školy,
            • aby škola bola prostredím, v ktorom Vaše deti rozvíjajú svoje dary, talenty a nadanie.

Každý dar sa počíta!

Viac informácií nájdete TU.

• Okresné kolo Hviezdoslavov Kubín 27.3.2018

Dňa 27.marca 2018 sa uskutočnilo okresné kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín na ZŠ Matky Alexie v Bratislave. Našu školu reprezentovali 6 žiaci 3.-8.ročníka.

Napriek snahe a veľmi dobrým výkonom sa naši žiaci neumiestnili na hodnotených miestach. Po skončení súťaže odborná porota zhodnotila výkon každého žiaka a poradila mu ako pracovať s jeho talentom ďalej.

• Krížová cesta v Marianke 27.3.2018

V predposledný deň vyučovania pred Veľkonočnými sviatkami, dňa 27.marca 2018 sa žiaci 1.-5.ročníka zúčastnili krížovej cesty v Marianke.

Prípravu na krížovú cestu začali žiaci už na hodinách náboženstva. Po príchode do Marianky sa žiaci rozdelili do dvoch skupín - mladší a starší. Žiaci sa počas krížovej cesty striedali v nesení kríža a čítaní jednotlivých zamyslení počas zastavení. Okrem nosenia kríža a čítania sa žiaci aktívne zapájali aj svojím spevom.

• školské kolo programátorskej súťaže Baltík

Dňa 20.apríla 2018 sa uskutočnilo školské kolo v programovaní v detskom programovacom jazyku Baltík. Zúčastnili sa ho vybraní žiaci 4. a 5. ročníka. Svoje zručnosti si preverili v 8 úlohách.

Všetci sú úspešnými riešiteľmi, ale do okresného kola postupujú len niektorí. Držíme im palce, aby úspešne zvládli aj ďalšie kolá súťaže.

• Deň otvorených dverí 15.3.2018

Dňa 15.marca 2018 sa v našej škole uskutočnil Deň otvorených dverí. Vo vestibule školy vítali návštevníkov sv. Uršula a sv. Angela, ktoré sprevádzali rodičov po škole a ku triedam, v ktorých sa konali otvorené hodiny.

Prvými triedami, ktoré otvorili svoje dvere boli prvácke triedy. Deti medzi sebou privítali nielen rodičov, ktorí sa prišli pozrieť ako to v škole funguje, ale aj deti zo škôlky sv. Uršule. Neskôr otvorili dvere svojich tried aj žiaci a učitelia v ostatných ročníkoch. Rodičia si mohli pozrieť divadielko, lúštenie osemsmerovky po anglicky alebo prezentáciu projektov.

• Partneri

• Gratulácia don Ondrejovi 9.2.2018

• ZŠ s MŠ sv. Uršule
      • riaditelka@zsmsursule.sk