• Výstava spojená s vernisážou

Pozývame Vás na výstavu spojenú s vernisážou, ktorá sa uskutoční 7.februára o 16:00 hod. na 1.poschodí v budove ZŠ s MŠ sv. Uršule. Na výstave budú vystavené diela detí zo SZUŠ.

Tešíme sa na Vás!

• Nemčina prakticky

Na hodinách nemčiny sme so žiakmi školy už druhý rok realizovali praktický projekt. Veď nemčina je živý jazyk a oblasť gastronómie najčastejšie využijú aj naši žiaci, keď sa ocitnú v zahraničí.Práve preto sa z nich v pondelok stali majstri kuchári. A nebolo to len o varení. Dá sa povedať, že sme spojili príjemné s užitočným.Na hodinách v učebni či v triede sme sa najskôr oboznámili s novou slovnou zásobou. Učebnica nám ponúkla niečo chutné z tirolskej kuchyne a potom sa ôsmaci v skupinkách po troch pustili do realizácie vlastného projektu. Mali sa dohodnúť, aký recept by si vybrali oni, a na prezentáciu si pripravovali zoznam prísad i postup práce. Po teoretickej časti prišiel rad na časť praktickú.Vstup do školskej kuchynky si žiaci zaslúžili, keď po nemecky povedali, akú prísadu nesú. Počas prípravy jedla tiež nemecky hovorili, čo práve robia. A výtvory to boli naozaj na pohľad pekné.

• 5 dní so sv. Angelou

V piatok 26.januára 2018 sme ukončili na našej škole 5-dňovú prípravu pred sviatkom sv. Angely Merici - zakladateľkou sestier uršulínok. Bolo to netradičné hľadanie jej odkazov, myšlienok, cez ktoré sme ju chceli viac spoznať a viac sa s ňou spriateliť. Od pondelka každý deň cez rozhlasové okienko dostali žiaci indíciu, ktorá naznačila, kde v triede treba hľadať ukrytý odkaz. Tiež sme si vyprosovali milosti spoločnou modlitbou na príhovor sv. Angely. Bolo to veľmi milé dobrodružstvo, z ktorého mala radosť nielen naša škola, ale určite aj sv. Angela v nebi :-)

• Projekt adopcia na diaľku - pozdravy detí z 2.B

V pondelok sme s deťmi 2.B triedy hovorili o deťoch vo svete, ktorým sa žije veľmi ťažko. Nemôžu chodiť do školy a získať vzdelanie, ktoré im zabezpečí lepší život. Nemajú dostatok jedla a často hladujú. Spomenuli sme si projekt Slovenskej katolíckej charity - "Adopcia na diaľku", vďaka ktorému môžu deti získať podporu na vzdelávanie. Žiaci v triede počúvali a hneď chceli vedieť, ako by týmto deťom mohli pomôcť oni. A tak vznikli pekné kresby a milé pozdravy našich detí zo Slovenska pre deti v núdzi. Dnes sme odovzdali výtvarné pozdravy zodpovedným za projekt "Adopcia na diaľku". Boli našou aktivitou nadšení. Ozvú sa nám, aby deti z 2.B vedeli, do ktorých krajín sveta poputujú ich pekné výtvarné pozdravy.

• Adventný koláčik 11.-12.12.2017

V dňoch 11. – 12.decembra 2017 sa počas prestávok konala akcia Adventný koláčik, ktorá má dlhoročnú tradíciu. Žiaci si priniesli z domu koláče, ale aj iné drobnosti, ktoré predávali. Zapojili sa takmer všetci žiaci aj učitelia, hoci niektorí len kupovaním. Počas predaja vládla medzi predávajúcimi aj kupujúcimi radostná atmosféra.

• Partneri

• Advent s Uršuľou 19.12.2017

• ZŠ s MŠ sv. Uršule
      • riaditelka@zsmsursule.sk