• Materská škola sv. Uršule sa od septembra 2018 rozširuje o jednu triedu. Viac informácii s možnosťou podpory nájdete po kliknutí na nadpis.
        • Úradné hodiny počas prázdnin

Milí rodičia!

Počas prázdnin sme Vám k dispozícii v tomto čase:

Pondelok a utorok: 8:00 - 12:00 h.

Prosím Vás, zvoňte na zvonček sekretariát.

V prípade, že máte záujemu o osobné stretnutie

je potrebné sa vopred dohodnúť telefonicky alebo mailom

na t.č.: 0948 544 327 .

Prajeme Vám požehnaný čas letných prázdnin

• Denný letný tábor

Pozývame všetky deti na denný letný tábor.

Termín: 16.-20.júl 2018

Miesto: uršulínske priestory a výlety v okolí Bratislavy

Viac informácii nájdete v prihláške.

Tešíme sa na Vás!

• Koncoročný výlet 7.A

V piatok 22.6. sa trieda 7.A vybrala na koncoročný výlet do Viedne. Vlakom sme sa odviezli na hlavnú viedenskú stanicu Hauptbahnhof. Odtiaľ sme sa metrom presunuli k zámku Schönbrunn. Okrem nádhernej záhrady a fontán sme obdivovali aj panorámu Viedne. Ďalšou zastávkou bolo námestie Karlsplatz.

Hlavným bodom výletu ale bola návšteva zábavného parku Prater. Hneď pri vstupe si niekoľko odvážlivcov kúpilo lístky na horskú dráhu. Výskanie našich žiakov bolo počuť až ku konečnej stanici malej železničky Liliputbahn. Okrem horskej dráhy sme vyskúšali autodrom, retiazkový kolotoč na veži Praterturm, bláznivú Speed Wave, ale najakčnejšou atrakciou bol tzv. Boomerang. Z Pratru sa nám ani nechcelo odísť, ale ešte náš čakala prehliadka stredu mesta.

• Naše Mesto 2018

Po roku opäť zavítali na našu školu dobrovoľníci. V piatok 8.6.2018 v rámci celoslovenskej dobrovoľníckej aktivity „Dnes mám rande s naším mestom“ prišlo 11 usmievavých a dobre naladených dobrovoľníkov z bratislavských firiem, ktorí spolu s koordinátormi a niektorými rodičmi našich žiakov pomáhali vynášať do veľkokapacitného kontajnera pred školou staré a nepotrebné veci z kabinetov, zo skladových priestorov a z priestorov, ktoré sa následne začali rekonštruovať na účely rozšírenia materskej školy. Energiu si počas práce dopĺňali pripraveným občerstvením, kávou, koláčikmi, a taktiež výborným obedom. Lúčili sme sa s pocitom dobre vykonanej práce a s nádejou, že sa o rok opäť stretneme.

• Varenie na hodine techniky 14.6.2018

Vo štvrtok, 14.júna 2018, si dievčatá z 5.A na hodine techniky vyskúšali svoje zručnosti vo varení alebo v pečení.

Pod vedením pani učiteľky pripravovali mafiny, ovocie v čokoláde, čokoládové sušienky a cestoviny.

Na záver hodiny svoje výtvory spoločne zjedli a samozrejme sa medzi sebou podelili.

• Partneri

• Modrá škola